Liepajast naastakse kaotusega

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas oma 11 PAF Eesti-Läti liiga mängu Liepajas. Tasavägiselt kulgenud mängu lõpuks tõmbasid pikema kõrre lätlased võites kohtumise 93:87. Tanel Sokk oli Tartu meeskonna parim 25 punkti ja seitsme korvisööduga, vigastuspausilt naasnud Adomas Drungilas kogus 19 punkti ja 14 lauapalliga kaksikduubli.

Liepaja olümpiakeskuses peetud kohtumist jälgis tribüünidelt 600 inimest. Tartlased magasid mängu stardi pisut maha ja alles 2:11 kaotusseisus said oma mootori korralikult tööle ning veerandi lõpuks 21:20 ette.

Teisel veerandil näitasid tartlased aga selle kohtumise kõige kehvemat mängu. Hädas oldi nii skoorimise, kui vastaste peatamisega ja poolajaks oli kodumeeskond 48:39 juhtima lastud.

Poolajapasilt tuli Tartu Ülikool aga hoopis parema häälestusega tagasi. Adomas Drungilas kogus mõne minutiga 11 punkti. Sõiduvette said ka teised mängijad ning peagi juhiti kohtumist juba 61:58. Siis aga pidi taas andma puhkust Adomas Drungilasele ja sellega hakkas mäng taas kõikuma. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Liepaja taas 72:66.

Viimase veerandi alguses võttis mängu enda õlule Tanel Sokk, kelle söötudest ja korvidest sai Tartu taas mängu tagasi. Neli minutit enne lõppu oli seis 80:80 viigis ja minut hiljem oli tartlase kaotusseis vaid kahepunktiline. Viimastel minutitel suutis kodumeeskond aga näidata kindlust vabaviskejoonel, samas kui Tartu meeskonna visked enam sisse ei kukkunud. Mängu lõpuks pidi Tartu Ülikool tunnistama 87:93 kaotust.

Ligi 35 minutit mänginud Tanel Sokk tõi 25 punkti ja andis seitse korvisöötu tegemata seejuures mitte ühtegi pallikaotust. Adomas Drungilas sai 28 mänguminutiga kokku 19 punkti ja 14 lauapalli. Kregor Hermet viskas 21 punkti ja võttis kuus lauapalli.

Ühtlaselt tegutsenud Liepaja meeskonnas said seitse meest kirja kahekohalise punktisumma. Troy Marshall Barnies viskas 17 punkti ja võttis viis lauapalli. Võrdselt 15 punkti peale jäid Kristaps Plavnieks ja Rihards Kuksiks. Kolm mängijat viskasid võrdselt 11 punkti – Andrejs Selakovs, Rodrick Sikes ja Guntis Sipolins. Selakovs oli ka meeskonna parim lauavõitleja 10 lauapalliga.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul oli mängus nii häid kui halbu lõike. „Tegime täna lihtsaid vigu nii kaitses kui rünnakul. Vahepeal oli lõike, kus viis minutit suutsime hästi mängida, aga siis tuli jälle viis sellist minutit, kus kõik selle tuulde lasime. Kui ka kaitses saime palli kätte, siis ei suutnud välja mängitud kohtade pealt ära visata ja sellega eelist saada. Vastaste kogenud mehed suutsid oma kohad ära kasutada ja mängu sellega enda kasuks pöörata,“ sõnas Vene.

Tartu Ülikoolil on turniiritabelis kirjas neli võitu ja seitse kaotust. BK Liepajale oli see neljas võit üheksa kaotuse kõrval.

Tartu Ülikool võtab pühapäeval, 8. detsembril vastu Jurmala Betsafe meeskonna. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.00 ning piletid on müügil Piletikeskuses.