Liepajas Lauvas alistati võõrsil 83:60

Balti liiga teises mängus kohtus Tartu Ülikool/Rock Liepajas sealse Lauvasega. Pärast konarlikku mängu algust võitis TÜ/Rock poolaja 31:22 ning teenis lõpuks korraliku 83:60 võidu. Meeskonna resultatiivseim oli Justin Ingram 18 punktiga.

Avaveerandaja kaheksa punktiga kaotanud TÜ/Rock jäi alguses hätta peamiselt rünnakulahendustega. Kaitses suudeti vastaseid ohjeldada, aga enda rünnak ei sujunud kuidagi. Tasapisi saadi siiski mängumootor käima ja järgmistel veerandaegadele läks mängupilt üha paremaks. Teine veerandaeg võideti 23:6 ja poolajaks juhiti kohtumist 31:22. Üha paremasse hoogu said tagamängijad Justin Ingram ja Silver Leppik ning peagi oli eduseis paarikümnepunktiline ja nii püsis ta kuni mängu lõpuni. TÜ/Rock teenis Balti liiga teise võidu numbritega 83:60 ja jätkab alagrupi liidrina.

TÜ/Rocki parim oli Justin Ingram 18 punktiga. Silve Leppik lisas 15 ja Egidijus Dimsa üheksa punkti.

Renars Magone ja Kristaps Miglinieks kogusid Lauvase ridades võrdselt 12 punkti.

TÜ/Rock peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi mängu alguse rabedusest üle ja iga veerandajaga läks mäng paremaks. „Mängu algus oli nagu õudusunenägu. Kaitses saime küll hakkama, aga rünnakul läks valesti kõik, mis minna sai – meeste ajastus, katted ja kõik muu. Õnneks kosusime sellest kenasti ja iga veerandajaga hakkasime mängima järjest paremini,“ kommenteeris Kullamäe mängu. „Igal juhul tahtsime liigat alustada võidupunktide ja hea emotsiooniga ja seda me sellelt Läti tuurilt ka saime. Siit on hea minna järgmise nädala G4S KML kohtumistele Tarva ja TTÜga.“

Eraldi tänusõnad lausus Kullamäe Kristo Saage aadressil. „Müts maha mehe ees, sest neljapäeval väänas ta päris korralikult jalga, aga täna teipis enne mängu jala kinni ja ütles, et on mänguks valmis ja tahab mängida. Tänud talle, et aitas täna meeskonda. Homme on meestel vaba päev ja ta saab jalale puhkust.“

TÜ/Rockil on nüüd Balti liigas kirjas kaks võitu ja sellega juhitakse oma alagruppi. Järgmine Balti liiga mäng on teisipäeval, 16. oktoobril kui mängitakse võõrsil Valgaga. Esimene BBLi kodumäng on 19. oktoobril kui võõrustatakse BK Jelgavat.

Esimese kodumängu peab TÜ/Rock aga juba tuleval kolmapäeval, 10. oktoobril kui kodusaalis võetakse vastu Rakvere Tarvas. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ja pilet mängule maksab 6€ ning sooduspilet õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on 5€. Fänniklubi liikmetele on kõik selle hooaja TÜ/Rocki kodumängud 4€.