Läksime võõrsil TalTechi vastu poolfinaale juhtima

Korvpalli meistriliiga poolfinaalseerias tehti algust ülikoolide duelliga, kus kohtuvad Tartu Ülikool Maks & Moorits ja TalTech/OPTIBET. TalTechi spordihoones peetud avamängu võitsid tartlased 75:67. Oleksandr Kovliar oli meeskonna efektiivseim visates 11 punkti, andes seitse korvisöötu ja võttes neli lauapalli.

Pisut üle 400 inimese oli pühapäeva õhtupoolikul poolfinaalile kaasa elama tulnud ning mängu avaveerandil näitasid mõlemad meeskonnad tõelist tulevärki. Vaheldumisi skooriti nii kaugelt kui lähedalt ja tartlased võitsid avaveerandi 28:23. Teisel veerandil aga rünnakujõud taltus ja rohkem hakkas lugema play-offidele omaselt kaitsemäng. Teisel veerandajal suurendasid tartlased eduseisu veel viie võrra ja pikale pausile mindi 41:31 Tartu juhtimisel.

Kolmanda veerandi keskel juhtisid tartlased korraks ka 20 punktiga seisul 55:35, aga tipikad ei lasknud siiski mängu käest. Oliver Metsalu ja Tanel Soku korvidest tehti 6:0 ja Oleksandr Kovliari korv tegi veerandaja lõpuseisuks 57:41 Tartule.

Viimasel veerandil panustas kodumeeskond päris palju kaugvisetele ja see tõi mõneti ka edu. Kolme järjestikkuse kaugviskega pandi alus 11:0 spurdile, mille järel oli vahe vaid seitse punkti seisul 59:52. Patrik Saali ja Braxton Hugginsi korvid peatasid aga tagaajamise ja vahe läks taas kümnekonnale punktile. Lõpuminutite vabaviskevõistluses suutis kodumeeskond pisut veel järgi tulla ja esimene poolfinaal lõppes Tartu 75:67 võiduga.

Tartu meeskonna punktid jagunesid ühtlaselt. Kõige efektiivsemalt tegutses platsil 19aastane ukrainlane Oleksandr Kovliar, kes viskas 11 punkti, andis seitse korvisöötu, võttis neli lauapalli ja lõpetas efektiivsusnäitajaga 25. Braxton Huggins viskas 13, Emmanuel Wembi 12 ja Märt Rosenthal 11 punkti. Meeskonna suurim lauavõitleja Adomas Drungilas sai 10 punkti kõrvale kirja ka seitse lauapalli.

TalTech/OPTIBETi parim oli 23 punktiga Oliver Metsalu. Brandon Childress lisas 16 punkti ja kuus korvisöötu, aga patustas ka kaheksa pallikaotusega.

Tartu peatreener Nikolajs Mazursi sõnul suudeti TalTechi teise poolaja kaitsele vastu pidada.

Play-offi mängudes on mängu kõikumised üsna tavalised. TalTech on tabelis meist eespool ja võitnud meid sel hooajal mitu korda. Andsime endast parima ja suutsime esimesel poolajal hästi kontrollida lauavõitlust. Teisel poolajal said nad natuke rohkem jooksma ja hakkasid kaitset agressiivsemalt mängima, aga õnneks suutsime sellele vastu pidada. Play-offi seerias on iga võit oluline, võõrsil võit veelgi enam. Nüüd hakkame valmistuma kolmapäevaseks kodumänguksNikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria teine mäng peetakse Tartus kolmapäeval, 11. mail kell 19.00. Kindlasti on ka kolmas mäng ja seda reedel, 13. mail Tallinnas.

No Comments

Comments are closed.