Kuues järjestikkune KMLis võit võeti TTÜ üle

Koduses G4S KMLis on Tartu Ülikooli korvpallimeeskond heas hoos ning järjestikku kuues ja senise hooaja 14. võit saadi võõrsil TTÜ üle numbritega 78:53. Meeskonna kapten Marek Doronin viskas 20 mänguminutiga parimana 14 punkti.

Tallinna TTÜ spordihoones paarisaja inimese silme all peetud kohtumise märksõnaks oli kehvapoolne visketabavus. Kuigi kodumeeskond läks kohtumist avaminutitel kiiresti juhtima, siis veerandaja keskel sai oma mootori korralikult tööle Tartu Ülikool ning veerandaja teisel poolel tehtud 16:5 spurdiga võeti kohtumise initsiatiiv üle. Poolajavileks oli vahe suurendatud juba kahekohaliseks seisul 28:41.

Tartlased kontrollisid kohtumist ka teisel poolajal ja nii sai peatreener Indrek Visnapuu mänguaega usaldada ka noorematele mängijatele. Kolmanda veerandaja lõpuks oli seis 56:40 Tartu Ülikoolile ning lõpusireeni kõlades märgiti protokolli külaliste võidunumbriteks 78:53.

Visketabavusega olid hädas mõlemad meeskonnad. Kui Tartu Ülikooli mängijad suutsid mängus tabada vaid neli kaugviset 24st katsest, siis kodumeeskonnal oli veelgi mustem päev – kaugviskeid 1/13. Ka kahepunktivisete tabavusprotsent ei olnud meeskondadel eriti kiiduväärt, TÜ mängijad tabasid 47% täpsusega ning TTÜ 36% täpsusega. Küll aga tähendasid ohtrad möödavisked rohkelt lauapalle ja nii kogus kodumeeskond 45 ja külalised 42 lauapalli.

Tartu Ülikooli resultatiivseim oli Marek Doronin 14 punktiga. Timo Eichfuss lisas 13 punkti ja seitse lauapalli. Tanel Kurbas ja Kristo Saage panustasid võitu võrdselt 12 punkti. Vallo Allingu oli lähedal kaksikduublile visates üheksa punkti ja võttes 15 lauapalli.

TTÜ poolel sai aga Andrew Arnold kahes kategoorias kahekohalise summa täis – punkte talle 18 ja lauapalle 11. Ka teine tsenter Kristjan Makke kogus kaksikduublit tähistavad 10 punkti ja 11 lauapalli.

Numbrite võrdlus (TÜ vs TTÜ)
Visketabavus – 37,3% vs 29,3%
1P – 18/19 (95%) vs 18/27 (67%)
2P – 24/51 (47%) vs 16/45 (36%)
3P – 4/24 (17%) vs 1/13 (8%)
Lauapallid (ründelaud) – 42 (16) vs 45 (15)
Korvisöödud – 8 vs 11
Vaheltlõiked – 16 vs 9
Pallikaotused – 11 vs 23

Tartu Ülikool jätkab G4S KML turniiritabelis teisel kohal 14 võidu ja ühe kaotusega. Tabelit juhib BC Kalev/Cramo 16 võidu ja ühe kaotusega.

Tartlaste järgmine mäng on pühapäeval, 22. jaanuaril kui kell 19.00 kohtutakse suvepealinnas sealse Pärnu KK meeskonnaga. Järgmine kodumäng on 27. jaanuaril BBLi raames leedukate Pieno Zvaigzdesiga.