Kuressaares ei suudetud karikat kaitsta

Tartu Ülikool/Rock kohtus Eesti meeste karikavõistluste finaalis BC Kalev/Cramoga. Pealinlastega suudeti korralikult sammu pidada vaid avaveerandil. Kohtumise lõpuks tuli vastu võtta 55:73 kaotus. Gert Dorbek tõi TÜ/Rocki parimana 15 punkti ja võttis kuus lauapalli.

Korraliku publikuga Kuressaare spordihoones peetud karikafinaali avakorv oli igati lootustandev – kena alley-oop Brian Harperile. TÜ/Rock pani hea hooga edasi ja veerandi keskel juhiti 8:5. Rolands Freimanis ja Josh Boone said kahepeale aga hakkama Kalev/Cramo poolel 7:0 spurdiga. Veerandaja lõpuks viis tartlased siiski 13:12 ette Dorbeku kaugvise ja Karolis Petrukonise korv.

Veel teise veerandaja esimese poole mängiti võrdset mängu, aga siis andis Gregor Arbeti kaugvise stardi Kalev/Cramo 11:0 spurdile, mille lõpuks nad juhtisid 29:20. Poolajapausiks jäigi vahe samasse suurusjärku – 34:24.

Teist poolaega alustas Rolands Freimanis kahe kaugviskega ja vahe venis järjest suuremaks. Viskekindluse kätte saanud kalevlased tabasid nii kaugelt kui lähedalt, samas kui tartlased pidid korvi saamiseks hulka vaeva nägema ja valdavalt tulid need individuaalsete soorituste mitte võistkondliku tegutsemise pealt. TÜ/Rocki hodsid vähegi vee peal Get Dorbeku ja Evaldas Žabase korvid. Aga igale punktile leidus kalevlastel kohe vastus ja lähemale tulla ei õnnestunud. Dorbeku kaugvise tegi kolmanda veerandaja lõppseisuks 58:43.

Viimasel veerandajal näitasdi tartlased veel korra hambaid kui Žabase, Taltsi ja Eichfussi korvidest jõuti 10 punkti kaugusele seisul 50:60. Heale emotsioonile tõmbas aga piduri peale Gregor Arbet tabades pika rünnaku lõpuks kaugviske ja vaigistades seega TÜ/Rocki tagasitulekut. Mängu lõpuks ei jäänud TÜ/Rockil muud üle kui tunnistada üle seitsme aasta taas karika võitnud Kalev/Cramo paremust skooriga 73:55.

Mängu tipphetked
TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oldi parem meeksond vaid esimesel veerandil.

Palju õnne Kalev/Cramole, nad võitsid täna teenitult. Jättes kõrvale esimese veerandaja, siis nad olid meist kogu aeg sammu või kaks ees. Nad tahtsid rohkem, mängisid paremini, meil aga vajusid mingil hetkel pead longu. Aga nüüd hakkab meestel väike jõulupuhkus ja saame oma tegemised üle vaadata ja 6. jaanuaril juba euromängudega jätkata.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener
Gert Kullamäe mängujärgne intervjuu

TÜ/Rocki ridades tabas kolm kaugviset ja viskas kokku 15 punkti Gert Dorbek, lisaks temalt ka kuus lauapalli. Janar Talts oli lähedal kaksikduublile 10 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Üleplatsimees oli aga Rain Veideman 26 punktiga. Rolands Freimanis lisas 16 punkti ja üheksa lauapalli. Martin Dorbek viskas 10 punkti, võttis viis lauapalli, andis kuus korvisöötu ja tegi koguni seitse vaheltlõiget.

TÜ/Rocki meeskond teeb nüüd väikese jõuluvaheaja ning järgmine mäng on juba uuel aastal kui kolmapäeval, 6. jaanuril võetakse FIBA Europe Cup vahegrupis vastu FoxTown Cantu meeskond Itaaliast. Kohtumine algab TÜ spordihoones kell 19.00

0 kommentaari

Lisa kommentaar