Kurbase lõpusekundi vise tõi võidu Lauvase üle

Selle nädala teises Balti liiga kohtumises võõrustas Tartu Ülikool Läti klubi Liepajas Lauvast. Korraliku alguse järel anti poole mängu peal juhtohjad käest ning alles Tanel Kurbase viimase sekundi vise tõi kodusaalis väga vajaliku võidu tulemusega 82:81. Marek Doronin kogus võistkonna parimana 22 punkti ja kaheksa lauapalli.

Võtmemängija: Marek Doronin  meeskonna kapten on näidanud viimastes mängudes väga head minekut ja selleski kohtumises kerkis 22 punkti ja kaheksa lauapalliga meeskonna parimaks.
Olulised hetked: lõpusekundid – külalised üritasid oma viimase rünnakuga kodumeeskonnale võimalikult vähe aega jätta ja kui pall loetud sekundid enne mängu lõppu Kurbaseni jõudis, siis tundus, et mees viskele ei jõuagi. Õnneks suutis ta kauge keskpositsiooniviske sisse saada ning sellega mänguvõidu tuua.

Mängueelselt
– Tartu Ülikool mängis kolmapäeval Ventspilsiga ja kaotas 75:82
– Kodumeeskonnal ei teinud kaasa Bill Amis, kes trennis jalga vigastas. Järgmise nädala lõpu Leedu sõiduks peaks mees taas rivis olema.
– Lauvas võitis viimati koduliigas BA Turibat 82:65
– Sel hooajal on meeskonnad korra omavahel mänginud ja siis võitis Lauvas kodus 104:93

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna
34:22, 16:24, 15:21, 17:14 – 82:81

Kodumeeskond mängis kohtumise esimese veerandaja väga resultatiivselt ning esimese kümne mänguminuti järel oli seis 34:22. Teisel veerandajal parandasid külalised oma visketabavust ning vahepeal juba 14 punkti peal olnud vahe sulas poolaja lõpuks vaid neljale seisul 50:46.

Suurema osa kolmandast veerandajast hoidis Tartu Ülikool eduseisu, ent Joshua Mayo ja Artis Ate vedamisel võtsid külalised mänguohjad üle ja viimasele neljandikule läksid meeskonnad Lauvase 67:65 juhtimisel. Viimase veerandaja punkt-punkti mängu olulisemad sündmused hakkasid juhtuma kolm minutit enne lõppu kui Lauvas suutis Miglinieksi kolmese ja Freimanise korvi järel viie punktiga ette minna. Sten Soku kolmene vähendas vahe kahele punktile ja Vallo Allingu tabas kahest vabaviskest ühe ning 38 sekundit enne lõppu kasutas Lauvas minutilist mõttepausi. Lauvase venitatult pika rünnaku järel suutis Marek Doronin blokeerida Mayo viske ning mõni sekund enne lõpuvilet jõudis pall Tanel Kurbaseni. Hetkeks jäi küll mulje, et õige viskehetke magas Kurbas maha, ent koos lõpuvilega teele lastud kauge keskpositsioonivise maandus korvis ja nii jäi suuremal osal publikust üle vaid pead raputada, et nii napilt võit koju jäeti. Lõppskoor 82:81 Tartu Ülikoolile.

Resultatiivseimad
Marek Doronin jätkab häid esitusi ja kogus selles mängus 22 punkti ja kaheksa lauapalli. Rain Veidemani arvele jäi 18 punkti ja kolm korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Sten Sokk lõpetas mängu 17 ja Vallo Allingu 15 punkti peal.

Lauvase eest kogus 21 punkti Joshua Mayo ning lisas sinna ka kolm korvisöötu. Martins Kravcenko tabas kolm kaugviset ning tema saagiks jäi kokku 18 punkti. Jowan Bailey viskas 12 punkti.

Peatreeneri kommentaar
Peatreener Indrek Visnapuu anti teisel poolajal initsiatiiv ära tänu lihtvigadele. „Tahaks Liepajat kiita hea mängu eest ja kaasa tunda sellise lõpu puhul. Esimese veerandaja edukas tegutsemine rünnakul tekitas meie mängijatel liigset adrenaliini, mille tõttu võeti kaitses riske ja vastased kasutasid selle kohe ära. Vastased tabasid ka kaugviskeid hästi ja teise veerandaja lõpuga libises initsiatiiv neile. Teisel poolajal tekkisid teatud hetkedel väsimusest tingitud eksimused, sest  Kristo Saage ei ole oma jalavigastusest veel täielikult paranenud ja nii ei saanud mängujuhile eriti palju vahetust teha ja ka Bill Amise puudumine lõi rotatsiooni segamini. Lõpuks aga oli õnn meie poolel ja Kurbas viskas lõpuviske sisse.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Lauvas)
1P – 17/25 (68%) vs 7/10 (70%)
2P – 25/40 (62%) vs 19/41 (46%)
3P – 5/12 (42%) vs 12/24 (50%)
Lauapallid (ründelaud) – 29 (10) vs 32 (15)
Korvisöödud – 11 vs 6
Pallikaotused – 12 vs 12
Vaheltlõiked – 5 vs 10

Tabeliseis
Tartu Ülikool on kogunud Balti liigas 12st mängust neli võitu ning sellega ollakse turniiritabelis kaheksandal kohal. Lauvas jagab kahe võidu ja üheksa kaotusega viimast kohta Baltaiga.

Järgmised mängud
Tartu Ülikool jätkab mängudega G4S korvpalli meistriliigas teisipäeval, 10. jaanuaril ning siis võõrustatakse Tallinna Kalevit. Järgmine Balti liiga mäng on laupäeval, 14. jaanuaril Utenas kui mängitakse sealse Juventusega.