Kullamäe peatreenerikarjäär algas võiduka põnevusmänguga

Uue peatreeneri all olid Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna mängijad saanud uue hingamise. Publiku marulisel kaasaelamisel läks kohtumine, mida kodumeeskond suures osas kontrollis lisaajale ning nii fännide, mängijate kui värske peatreeneri rõõmuks võideti kohtumine lõpuks 73:71. Rain Veidemanilt 19 punkti ja kuus lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud ligi tuhande inimese seas oli koha sisse võtnud ka Tartu Vaim ja seda oli ka platsile tunda. Tartlased võitlesid lahtiste pallide pärast ja sundisid korduvalt vastaste rünnakuaja lõpuni mängima. Esimest veerandaega kontrollinud Tartu Ülikool lasi leedu piimatähed teisel veerandajal taas lähedale ja hetkeks möödagi, ent poolaja lõpus tehtud 7:0 spurdiga võideti esimene mängupool 37:31.

Ka suure osa kolmandast veerandajast suutis kodumeeskond kuue-seitsmepunktilist eduseisu hoida, ent veerandaja lõpul läksid rünnakulahendused luhta samas kui Pieno mängijad viskasid pooleteise minutiga kaheksa vastuseta punkti. Neljandale veerandajale läksid meeskonnad kodumeeskonna punktilises kaotusseisus 47:48.

Normaalaja viimasel kümnel minutil hoidsid kerget initsiatiivi vastased. Veerandaja keskel tuli meeskond suuresti tänu vabavisetele taas mängu tagasi ja juhtis kohtumist paar minutit enne normaalaja lõppu nelja punktiga. Pieno eest enim skoorinud Paulius Morkeliunas hoidis aga oma meeskonda vee peal ja nii ei suudetud 40 mänguminutiga võitjat selgitada. Lisaajale mindi seisult 67:67.

Skoorivaesel lisaajal tõi tartlastele enim punkte mängu jalakrampidega lõpetanud Marek Doronin, kes viskas lisaaja kuuest punktist neli, lisaks ka korv Silver Leppikult. Kogu saali, sealhulgas ka peaminister Andrus Ansipi ja linnapea Urmas Kruuse rõõmuks ei suutnud külalised värske peatreeneri debüütmängu võitu ära rikkuda. Seisul 73:71 kõlas lõpuvile ja Tartu Ülikool kirjutas sellega BBLi tabelisse viienda võidu.

42 minutit mänginud Rain Veideman kogus parimana 19 punkti ja kuus lauapalli ning nii arvukate mänguminutite juures väga hea efektiivsusnäitaja 27. Marek Doronin ja Bill Amis panustasid võitu võrdselt 16 punkti ja seitse lauapalli. Sten Sokk viskas 10 punkti ja andis kolm korvisöötu.

Pieno Zvaigzdesi parim oli vahetusmees Paulius Morkeliunas 15 punktiga. Eimantas Bendzius lõpetas 15 ja Nobles Leroy 11 punktiga.

Tartlased kaotasid küll lauavõitluse35:41 ning andsid vähem korvisööte kui vastased (7 vs 13), ent suurepärane visketabavus vabavisetel (24/25 ehk 96%) ja korraliku kaitset näitavad üheksa vaheltlõiget (neist neli Silver Leppikult) ja viis blokitud viset rääkisid kodumeeskonna kasuks.

Peatreener Gert Kullamäe oli mängujärgselt rahul kõikide mängijate panusega. „Mu suurim kartus oli see, et mäng läheb lõpu peale ja nii paraku ka läks. Aga õnneks pidasid mehed vastu ja jätsid võidu koju. Värske peatreenerina ei ole see mänguminutite jälgimine kõige lihtsam, aga ma olen rahul, et kõik mängijad, isegi need, kes vaid minutiks platsile said, andsid endast kõik. Loomulikult ka kogu saali atmosfäär tegi võidu eriti magusaks.“

BBL turniiritabelis on Tartu Ülikool viie võidu ja 10 kaotusega üheksandal kohal. Pieno Zvaigzdes on seitsme võidu ja kaheksa kaotusega paar kohta eespool.

Tartu Ülikooli järgmine mäng on teisipäeval, 31. jaanuaril kui kodus võetakse vastu Rakvere Tarvas. Kohtumine algab kell 19.00 ja pilet mängule on 3€ ja sooduspilet 2€.

0 kommentaari

Lisa kommentaar