Kriisa viskekontsert oli Tarvale liiast

Rakveres peetava kontrollturniiri avamängus läksid vastamisi võõrustaja Rakvere Tarvas ning Tartu Ülikool/Rock. Võrdse avapoolaja järel haaras TÜ/Rock mänguohjad kolmanda veerandaja lõpuga enda kätte ja võitis lõpuks kindlalt 79:52. Vanameister Valmo Kriisa panustas võitu 18 punkti, kõik need kaugvisetest.

Kuigi tartlased võitsid avaveerandaja 20:13, siis võttis kodupubliku toetusel mänginud Tarvas teisel veerandajal initsiatiivi üle ja esimene poolaeg lõppes viigiliselt 34:34. Poolajaks oli TÜ/Rocki poolel Janar Taltsi arvel üheksa punkti, Tarva rünnakuraskust kandsid Mario Paiste ja Sten-Timmu Sokk võrdselt kaheksa punktiga.

Ka mõned minutid pärast poolajapausi püsis mäng võrdsena, ent kolmanda veerandaja teises pooles hakati vaikselt eest minema. Neljas mänguperiood kuulus juba täielikult tartlastele – Valmo Kriisa kaugvisete najal venitati vahe lõpuks päris soliidseks ning kodumeeskond hoiti veerandajal vaid kuue punkti peal. TÜ/Rock võitis mängu 79:52 ja mängib homme turniiri finaalis kohtumise BC Kalev/Cramo ja Kotka KTP võitjaga.

TÜ/Rocki parim oli Valmo Kriisa kuue tabatud kaugviske ja 18 punktiga. Tanel Kurbase arvele kogunes 15 ning Augustas Peciukeviciusele 12 punkti, mõlemad võtsid ka seitse lauapalli. Janar Talts oli üheksa punkti ja üheksa lauapalliga lähedal ka kaksikduublile. Kui poolajal oli lauavõitlus võrdne, siis mängu lõpuks võitis TÜ/Rock selle 51:34.

Tarva eest säras mängujuht Sten-Timmu Sokk 15 punkti ja seitsme lauapalliga. Roberts Stumbris lisas 12 ning Mario Paiste 11 punkti.

TÜ/Rocki peatreenerile Gert Kullamäele tegi teise poolaja mängupilt headmeelt.

See oli hea võit. Tegemist on küll kontrollturniiriga, aga Tarvast on nende kodus ikka hea võita. Esimene poolaeg oli mõlemalt poolt rabe, aga teisel poolajal hakkasid meil visked sisse minema ja see tõi ka edu. Teise poolaja kaitsemänguga saab ka rahule jääda ja hea meel, et suutsime lauavõitluse kindlalt võita.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Turniiri raames jääb see Kullamäele ainsaks mänguks ning finaalis juhendab meeskonda Toomas Kandimaa. Seda seetõttu, et Kullamäe peab homme Tallinnas treenerikategooria tõstmiseks loengu Tallinna Ülikoolis.

Turniiri finaalmäng peetakse laupäeval kell 14.00. Enne seda on pronksikohtumine kell 12.00.