Kregor Hermeti 38 punkti viisid võidule Taltechi üle

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond oli oma Paf Eesti-Läti liiga üheksandas mängus vastamisi TALTECHiga. Tallinnas peetud mängus jäid tartlased neljandal veerandajal küll raskesse seisu, aga tulid sellest Kregor Hermeti eestvedamisel 85:81 võiduga välja. Hermetile kogunes lõpuks 38 punkti ja seitse lauapalli.

Taltechi spordihoones üle 600 pealtvaataja ees peetud kohtumist läks Tartu 6:0 juhtima, aga TALTECH vastas 7:2 spurdiga. Mõne minuti möödudes olid tartlased end jällegi seitsme punktiga ette rebinud ning avaveerand võideti 22:18. Minut pärast teise veerandaja algust viigistas seisu Oliver Metsalu ja Gregor Arbeti kaugviskest mindi ka 26:24 juhtima. Kodumeeskond oli initsiatiivi haaranud, kuid vaatamata põhimängija Adomas Drungilaseta tegutsenud Tartu suutis eelkõige Kregor Hermeti hea tegutsemise toel mängus püsida ning 3.55 enne poolaja lõppu oli seis 34:34 viigis. Viimased minutid enne puhkepausile minekut kulgesid tasavägiselt ning Metsalu tabatud vabaviskest pääses TALTECH 42:41 ette.

Võrdne heitlus jätkus ka kolmandal veerandajal ja viie minuti möödudes oli TALTECH 57:56 juhtimas. Veerandaja lõpus kombineerisid Joonas Järveläinen ning Metsalu kahe peale viis punkti ja otsustav neljandik algas võõrustajate 66:59 eduseisust.

Levi Martin Giese korvidest suurendas TALTECH kahe minuti möödudes vahe juba 12 punktile, aga Tartu eest vastasid vajalikel hetkedel Tanel Sokk ning Hermet. Seisult 75:68 tõid Robert Valge ja Hermet üheksa punkti kodumeeskonna kahe vastu ja nii oli 2.39 enne lõppu skoor 77:77. Valge kaugest kahepunktiviskest läks Tartu 34 sekundit enne lõpuvilet 83:81 ka juhtima ning TALTECH võttis aja maha. Norman Käbin saatis seejärel kaugviske teele, mis ei läinud korvirõngale pihta, aga palli sai õiges kohas kätte Metsalu, kes teenis kaks vabaviset välja. Mõlemad visked läksid aga mööda, kuid pall jäi siiski TALTECHile. Sten Olmre sai kaugviske veel teele saata, mis aga ei tabanud ning Sokk vormistas vabavisetest lõppskooriks 85:81.

Ilma põhitsentri Adomas Drungilaseta mänginud tartlaste parimana viskas Kregor Hermet koguni 38 punkti (vabavisked 6/8, kahesed 7/10, kolmesed 6/8) ning võttis seitse lauapalli. Tanel Sokk lisas 18 punkti, neli lauapalli ja üheksa korvisöötu ning Robert Valge viskas 17 punkti.

Sten Olmre tõi TALTECH-i eest 19 punkti. Joonas Järveläinen viskas 18 punkti ja võttis 5 lauapalli, Gregor Arbet kogus 13 silma ja 5 lauapalli ning Levi Martin Giese 12 punkti ja 7 lauapalli.

“Fännid küsisid samas asja [kas tegin Drungilase eest ka töö ära], aga kuna meil nii suur jõud oli väljas, siis teadsime ette, et läheb raskeks. Kõik olid tublid, ja kuna Drungilas on juba pikemat aega eemal olnud, siis andsime endast parima selle satsi ja rotatsiooniga. Võib-olla oli mõni hetk, kus tekkis paanika, aga Tanel Sokuga oli see väiksem. Leppisime kokku, et ei anna alla isegi siis, kui ei tule kaotusseisust välja, aga peame võitlema ikka,” rääkis Kregor Hermet Delfile antud intervjuus.

Tartu Ülikoolil on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas neli võitu ja viis kaotust ning sama palju on võite-kaotusi ka Taltechil. Tabelis jatagakse seega kaheksandat-üheksandat rida.

Tartlaste järgmine vastane on tabelis teisel kohal asuv Riia VEF, kes sel hooajal veel kaotust pole pidanud tunnistama. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones laupäeval, 30. novembril kell 16.00.

Kregor Hermeti mängukommentaar

Mängu tipphetked

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud