Kossuajalugu tehtud ja põhiturniiri esikoht topeltvõiduga Tartule kindlam

Täna õhtul mängis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kodusaalis eel-eelviimase Alexela KML-i põhiturniiri kodumängu, kui võõrustati Valga-Valka/Maks&Mooritsat. Lisaks 85:69 võidule, mis turniiritabelisse topelt kirja läheb, sai Tartu saalis tehtud ka ajalugu, sest Kriisa vs Kriisa duell sai rohkemgi kui kuhjaga teoks.

Mäng ise kulges üsna kindlalt kodumeeskonna taktikepi all. Ehkki vahe Tartu kasuks kunagi päris ebasündsaks ei kiskunud, suudeti siiski Valga ees viisakas edumaa sisse saada ning seda ka hoida. Juba mõne mänguminuti järel sai teoks see, mida kossupublik ootas – algviisikus alustanud Valmo Kriisaga liitus väljakul ka tema poeg, Tartu eest mängiv Kerr Kriisa. Kümne mänguminuti järel oli kodumeeskond igatahes juba peal 24:19 ning esimeseks poolaja lõpuks vahe paslikult sisuliselt duubeldatud – Tartu ees 43:34.

Üldine mängukäik teisel poolajal ei muutunud. Tartu poolel said nooremad mängijad oma oskusi väljakul omajagu lihvida ning kogenumad sekkusid hästi. Vahe kasvas taas, kuid nüüd muutusid seda aktiivsemaks, et mitte öelda jõulisemaks, ka külalismeeskonna mängijad. Et väljakul suuresti nooremad mängijad toimetasid, tõi see taktika aeg-ajalt mõnevõrra edu ning Valga suuris vahet vähendada, kuid mitte sedavõrd, et Tartule päris kannule võtta. Kolmanda veerandi lõpp näitas Tartu suuremat eduseisu, 71:48, mis mängu lõpuks oli mõne punkti võrra väiksem, kuid siiski igati soliidne 85:69.

Tartu Ülikooli silmapaistvaima esituse tegi täna Janar Talts, kes teenis 17 punkti, võttis 11 lauapalli ja andis 4 korvisöötu, tehes sealjuures vaid ühe vea. 19 punktiga toetas ka Janari Jõesaar, kes võttis ka 9 lauapalli ning sooritas 4 vaheltlõiget ja sai kirja 1 bloki. Dominykas Milka lisas 14 punti ja noppis 5 lauapalli.

Duell Kriisa vs Kriisa lõppes täna efektiivsuse järgi noorema mehe, Kerri kasuks, kellel vastav näitaja 5, isal Valmol 4. Kerr Kriisa tõi 17,5 mänguminutiga 2 punkti, 1 lauapalli, andis 3 korvisöötu ning võttis välja 4 viga. Valmo Kriisa oli täna platsil pea poole rohkem, 33,5 minutit, viskas selle ajaga 4 punkti, võttis samuti 1 lauapalli ning andis kaaslastele 4 res.söötu.

Peatreener Gert Kullamäe tänase mängupildiga ülearu rahule jääda ei saanud: „Ei olnud meil täna kõige parem keskendumine mängus. Peatreenerina tahtsin olla hea inimene ja kõigile mänguaega anda, ka noorematele, aga lõpuks läks suureks segaduseks ja eksisime lihtsates olukordades liialt. Siiski, hea meel, et täna võitsime ja muidugi hea meel, et korvpalliajaloo tegemisele kaasa saime aidata.“

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond jätkab seega Alexela KML-i põhiturniiri liidrina, olles kodus seni kõik kohtumised võitnud. Järgmine kodumäng on aga Tartul hoopis Triobet BBL-i raames, kui kolmapäeval, 1. märtsil mängitakse kodus veerandfinaali avalahing, milles vastaseks Karolis Petrukonise praegune leivaisa Kedainiai Nevezis. Piletid on antud mängule Piletilevis juba saadaval.