Korvpallinädal: finaalideks valmis

Algav nädal märgib korvpallihooaja lõpu algust – finaalseeriat alustatakse kahe Tartu mänguga. Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on finaalideks igati valmis.

Neljapäeval, 10. mail kell 20.00 algavas finaalseerias läheb Tartu Ülikooli meeskond vastamisi Tallinna BC Kalev/Cramoga, kellega sel hooajal on kohtutud kaheksa korda ning võidetud neist viis mängu ja kaotatud kolm. Olulisem on aga ehk see, et sel hooajal on kõikides olulistes kohtumises suudetud Kalev/Cramo selg prügiseks teha – nii võideti neid BBL Cup poolfinaalis, Eesti karikafinaalis ja põhiturniiri saatust otsustanud kohtumises. Finaalmängu pilet maksab 5€ ja sooduspilet õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on 3€. Fännikaardiga saab tasuta sisse juhul, kui seljas on ka fänniklubi ametlik särk.

Seda, et tegemist on võrdsete meeskondadega, pole vaja eriti kellelegi selgitada. Nagu finaalseerias ikka, siis lugema hakkavad pisiasjad – kellel on parem viskepäev, kes suudab vabaviskeid paremini tabada, milline mängija suudab vigadeprobleemist hoiduda, milline treener leiab pingilt paremaid käike jne.

Tartlased lähevad finaalidele vastu (koputus vastu puud) täies koosseisus ja hea meeskonnavaimuga. Peatreener Gert Kullamäe hinnangul on meeskonnal praegu hea aura ja ettevalmistusprotsessis mingeid erilisi uuendusi ei tehta. Tavapärases rütmis viske- ja pallitrennid, millele vahelduseks ka jõusaalitrennid. Pisut on erinev ehk see, et kuna mängud algavad tund hiljem kui tavahooajal, siis tehakse samas rütmis püsimiseks ka trenni pisut hiljem. Aga muidu lähtutakse sellest retseptist, mis Kullamäel on viimase paari kuuga välja kujunenud.

Meeste tervis on korras ja treeninguid teeb täies mahus kaasa ka Marek Doronin, kes viimases poolfinaalmängus puhkust sai.

Finaalide eel tähistab oma sünnipäeva Tanel Kurbas, kes homme, 8. mail saab 24 aastat vanaks. Kui teda tänaval juhtute nägema, siis tasub õnne soovida.

Finaalseeria algab neljapäeval, 10. mail ja esimesed kaks kohtumist on Tartus, kuna me oleme põhiturniiri võitjad. Finaalide teine mäng on laupäeval, 12. mail kell 16.00 ja seeria järgmised mängud on Tallinnas teisipäeval, 15. mail ja neljapäeval 17. mail.

Seega, neljapäevaks hääled puhtaks, pasunad kaasa (saab ka koha pealt varuda) ja saali omadele kaasa elama!

Head korvpallinädalat!

Üks kommentaar

Lisa kommentaar