Korvpallikoolist

Hea korvpallisõber

BC Tartu Korvpallikool tegutseb 2007.  aastast, mil Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi koosseisus alustas tegevust meie esimene poiste treeninggrupp treener Toomas Kandimaa juhendamisel. Alates tegevuse algusest on igal aastal meie sõbralikku perre lisandunud uusi korvpallipoisse ning treenereid. Kuni 2016. aasta sügiseni kandsime nime Rocki Korvpallikool.

2010. aastal liitsime oma klubiga Spordiklubi Duo korvpalliüksuse. Selle tulemusena on meie korvpallikool kasvanud oma 260 poisi ja kaheksa treeneriga Tartu suurimaks korvpallikooliks. Meie korvpallikooli koosseisus tegutsevad treeninggrupid alates 1. klassi poistest ja lõpetades gümnaasiumi viimase, 12. klassi noormeestega. Meie treenerid on valdavalt Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna haridusega kogenud spetsialistid, kellest paljud on tegevad erinevate vanuseklasside Eesti noortekoondiste treeneritena.

Käesoleval hooajal osaleme Eesti meistrivõistlustel 10 erineva meeskonnaga. BC Tartu Korvpallikooli tublimad ja perspektiivikaimad kasvandikud pallivad rahvusvahelistes sarjades – Euroopa Noorte Korvpalliliigas (EYBL) mängivad U14 ja U16 võistkonnad ning Balti Poiste Korvpalliliigas (BBBL) mängivad U11, U12, U13, U14 ja U15 võistkonnad.

BC Tartu Korvpallikool moodustab laiapõhjalise vundamendi meie korvpallipüramiidile, mille tipus troonib rahvusvahelistes liigades palliv Tartu Ülikooli korvpallimeeskond ja vaheosas tegutseb meeste esiliigas mängiv duubelmeeskond BC Tartu.

Koostöös mitmete Tartu ja Tartumaa koolide ning lasteaedadega oleme käivitanud BC Tartu pallitrennid. Mini BC Tartu pallitrennides teevad lasteaialapsed pallimängudega esimest tutvust ja saavad palliga sõbraks. Kooli BC Tartu pallitrennid pakuvad võimalust käia korvpallitrennis oma kodu- või linnaosa koolis, muutes trennis käimise logistiliselt lihtsamaks.

Seega on meie korvpallikooliga liituval lapsel, olgu ta pärit Tartust või mujalt Eestist, olemas kõik võimalused läbi korvpallikooli, duubelmeeskonna ja esindusmeeskonna jõuda professionaalsete treenerite abiga loogilist arengurada mööda korvpalli absoluutsesse tippu.

Treeningutega liitumiseks võta ühendust sobiva treeninggrupi treeneriga.

Tere tulemast!

BC Tartu Korvpallikool