Korvpalli Balti liiga jätkab, kuid natuke muudetud kujul

Vahepeal keerulisse olukorda sattunud korvpalli Balti liiga jätkab ka tuleval hooajal. Siiski hakkavad suuremad klubid aina rohkem saama oma tahtmist.
Seitse aastat tegutsenud liigal on seega tulemas ka kaheksas hooaeg, kuid lisaks Leedu tippklubidele Kaunase Žalgirisele ja Vilniuse Lietuvos Rytasele ei pea põhiturniiril osalema ka lätlaste Riia VEF.

„Kolm meeskonda läheb otse Final4 või Final5 – viimane on veel selgumisel. VEF ei jõua kõiki sarju lihtsalt füüsiliselt mängida. Nad osalevad veel ju Läti meistrivõistlustel, Ühisliigas ja eurosarjas,“ tutvustas BC Kalev/Cramo mänedžer Kaarel Sibul Leedus toimunud kohtumisel tehtud otsuseid.

11 seas kaks Eesti klubi

Seega võib ka Tartu Rock natuke kergendatult hingata, kuna Balti liiga kadumise korral poleks meeskonnal olnud tulevaks hooajaks enam rahvusvahelist väljundit.

„Sellist tunnet ei olnud, et asi katki jääks. Põhiturniir pakub jätkuvalt tugevaid mänge, kuna vastamisi tuleb minna Ventspilsi, Šiauliai ja Leedu mulluse pronksimeeskonna Rudupisega,“ lisas Rocki mänedžer Meelis Pastak.

Varem valmistas klubidele pahameelt asjaolu, et liigas osalemise eest tuleks maksta 6500 eurot. Nüüd piirduti sellega, et meeskonnad katavad kohtunike peale minevad kulutused. „Eks see kulu jääbki hooaja peale umbes samasse suurusjärku,“ lisas Sibul.

Tuleval hooajal osaleb Balti liiga kõrgemas divisjonis kokku 11 meeskonda ning nende seas on vaid kaks Eesti klubi – Kalev/Cramo ja Rock. Mullu tugevamas seltskonnas pallinud TTÜ peab seekord leppima madalama tasemega.

„Rääkisin Balti liiga presidendiga ning meie oleme järgmisel aastal teises divisjonis. Majanduslikel põhjustel tahtsid nad, et kõrgem divisjon oleks väiksem ja seega on seal 11 meeskonda,“ rääkis TTÜ meeskonnaga tegelev Heino Lill. „Võib-olla ongi see meile hea ja siis me ei kavatse esimesel poolaastal ka välismängijaid palgata.“

Põhiturniiril peaks Läti ja Leedu klubide vahekord jääma samaks nagu oli mullu, kui mõlemast riigist tegi täishooaja kaasa neli meeskonda.

Kui mullu pakkus Baltikumi klubidele kõrgemas divisjonis konkurentsi rootslaste Norr­köpingi Dolphins, siis tuleval sügisel asendab neid kevadel Venemaa meistrivõistlustel viimaseks ehk kümnendaks jäänud Ljubertsõ Triumf. Eeldatavasti otsustas Dolphins loobuda, kuna nende mängude arv hooaja jooksul tõusis küllaltki suureks.

„Lihtsalt öeldi, et suure tõenäosusega liituvad nad (Triumf – toim) liigaga, kuna muidu jääb neil lihtsalt mänge väheks. Triumfile kehtivad samad tingimused mis Dolphinsile ehk nad peavad katma külalisvõistkondade lisakulud,“ rääkis Sibul.

No Comments

Lisa kommentaar