Korvialust täiendab Emmanuel Wembi

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvialust tuleb täiendama hooaega Tallinna Kalev/TLÜs alustanud 23aastane Emmanuel Wembi.

205cm pikkune keskmängija Wembi pidas Tallinna Kalev/TLÜ särgis Paf Eesti-Läti liigas 14 mängu ning kogus neis keskmiselt 9,2 punkti ja 6,7 lauapalli. Vahetult pärast karikavõistluste finaalturniiri läksid aga mängija ja klubi teed lahku ning noor ameeriklane jõudis kokkuleppele Tartu meeskonnaga, kelle korvialune täiendust vajas.

Eelmisel, pooleli jäänud hooaja oli Wembi Horvaatia KK Alkari ridades ning kogus seal 21 mänguga keskmiselt 10,4 punkti ja 8,4 lauapalli. Ülikoolikorvpalli mängis Wembi NCAA DII kuuluvates Catawba ja Lenoir-Rhyme meeskondades.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul on Wembi meeskonda võtmisel tegemist pikema vaatega. „Oleme klubis paika pannud pikema plaani ja võtsime Wembi meeskonda tulevikuperspektiiviga. Vanuse poolest sobib ta meie võistkonda ja ta on ise ka huvitatud sellest, et koos meeskonnaga areneda. Eestis on oma pikkadest puudus, aga selleks, et meie tagumised õpiksid ka pikkadele õigesti söötma, peab neid meeskonnas olema,“ sõnas Kandimaa. „Tegime Wembi osas korraliku taustauuringu ja saime ka Horvaatiast tema kohta hea tagasiside. Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnas oodati ilmselt temalt rohkem nö valmis mängija panust ja see tegi tema jaoks asja keeruliseks. Samas Horvaatias oli tal hea taustsüsteem ja ta osutus seal üllatavalt kasulikuks. See näitab, et talle on vaja sobivat keskkonda ja usun, et nii talle endale kui kogu meie võistkonnale on Tartusse tulekust pikemas plaanis palju kasu.“

Meeskonna manager Robert Peterson sõnul tahetakse komplekteerida tervikuna toimivat võistkonda „Treenerid nägid Wembis potentsiaali ja meil on kõik võimalused tema arengule kaasa aidata. Sellepärast on plaan teda ka pikemalt kui ainult see hooaeg Tartus mängimas hoida. Tänavu on mängijate liikumisi olnud päris palju, aga tahame vastavalt võimalustele leida kõik vajalikud lülid, et meeskond toimiks tervikuna ja kasvamisega kaasneks ka võidulootust nii poolehoidjatele kui meeskonnale,“ sõnas Peterson.

Emmanuel Wembi on juba Tartus kohal ja teinud meeskonnaga mõned trennid kaasa. Oma esimese mängu Tartu särgis teeb ta 6. jaanuaril kui tartlased sõidavad külla Wembi eelmisele klubile Tallinna Kalev/TLÜle.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud