Korvi alla toodi pikalt Hispaanias mänginud lätlane

Tartu Ülikool Maks & Moorits meeskonnaga liitus enamiku oma karjääri Hispaanias mänginud 205cm pikkune ja 27-aastane lätlane Rinalds Malmanis.

Eelmisel hooajal Leedu liigas Klaipeda Neptunases mänginud Malmanis mängis kaasa 31 LKL kohtumises ja kogus neis keskmiselt 4,5 punkti ja 3,8 lauapalli. Enne Neptunast mängis Malmanis kokku kuus hooaega Hispaania meistriliigas – kolm aastat UCAM Murcias, kaks hooaega Coosur Real Betisis ning ühe hooaja Baskonias, kus tegi kaasa ka Euroliiga mängudes. Euroopa tugevaimas liigas oli ta peamiselt siiski rollimängija ja suuri statistilisi näitajaid ei kogunud.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi korvpalli spordidirektori Janar Taltsi hinnangul on nähakse Malmanises avanemata potentsiaali. „Malmanis on parimas mängijaeas korvialune mängija, kellel on aastaid kogemust tugevas Hispaania ja Leedu liigast. Ta ei oleks neis liigades nii pikalt olnud, kui temas ei nähtaks suurt potentsiaali, aga paraku ei ole ta platsil enda õiget enesekindlust leidnud. Meie meeskonnas on tema roll kindlasti suurem ja loodame, et kvaliteetses korvpallikeskkonnas tehtud töö hakkab meil vilja kandma ja ta annab meeskonnale tugeva panuse,“ sõnas Talts.

Tartu Ülikool Maks & Moorits koguneb meeskondlikeks treeninguteks 14. augustil. Meeskonna nimekirjas on tagamängijad Rain Veideman, Märt Rosenthal, Anatoliy Šundel, Kaspar Kuusmaa, Aleksander Tassa ja Rando Roos. Ääre peal mängivad Robin Kivi, Hendrik Eelmäe ja Karl-Gustab Jurtšenko ning pikkadest on lepingud Rinalds Malmanise ja Erki Urvikuga. Meeskond ei ole veel komplekteeritud ja eelkõige on peagi oodata täiendust pikkade osakonda. Selle hooaja peatreener on Gundars Vetra ja abitreener Olari Narits.

No Comments

Comments are closed.