Kontrollmängude kaotused ei loe, tähtis on proovida eri koosseise

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul pole põhjust kontrollmängude kaotusi ületähtsustada.

Eelmise nädala lõpus Soomes kaks kaotus saanud tartlased keskenduvad alanud nädalal treeningutele. Tuleval kolmapäeval alustatakse eurosarja mänge.

„Kontrollmänge kasutatakse selleks, et proovida eri olukordades eri koosseise. Seekord ei tulnud võidud sellega kaasa,” ütles Vene, kes on andnud rohkelt võimalusi ka klubi noormängijatele. „Mida aeg edasi, seda paremini saavad nad aru, mida ma tahan neilt platsil saada, ja minul endal saab ka nende suhtes pilt selgeks.”

Tartlased on mänginud heatasemeliste vastastega: Läti tippklubide VEF-i ja Ventspilsi, Ühisliigas osalevate Samara ja Jenissei ning leedulaste Klaipėdaga. Viimane tuur tehti Soomes, kus vannuti alla Kouvoti Kouvolale ja Helsingi Seagullsile. Neist viimases mängus oli 18-aastane Märt Rosenthal 17 punktiga tartlaste resultatiivseim.

Meister läheb lõikusele

Venele valmistab muret hoopis see, et täit koosseisu pole ta tänavu veel kokku saanudki. Universiaadil käinud Kristen Meister on vigastatud ja läheb lähipäevil lõikusele. Siis selgub ka see, millal teda võiks palliplatsile tagasi oodata. Ülejäänud põhikoosseisu on Vene saanud kasutada.

Tagamängijate trio Tanel Sokk, Vytenis Čižauskas ja Steven Cook ning eesliini trio Kristjan Kitsing, Janar Talts ja Carl Engström on mängijad, kes peavad eeloleval hooajal kandma põhiraskust. Nemad on olnud parimad ka kontrollkohtumistes. Suure mängu jaoks aga on tartlaste koosseis veidi õhuke.

FIBA Europe Cupi teises ringis ootab Tartu meeskond vastaseks türklaste Demir İnşaati ja ukrainlaste BC Dnipro paari võitjat. Möödunud nädalal Türgis peetud avamängu võitis Dnipro ühe punktiga.

„Türklased on vist vähe mänginud, see andis nende tegutsemises tunda. Dniprol aga tuli selles mängus kõik hästi välja,” sõnas eeldatavate vastaste heitlust arvutiekraanilt jälginud Vene.

 

Autor: Peep Pahv
delfi.ee; Eesti Päevaleht

 

No Comments

Comments are closed.