Kolmanda veerandaja ärakukkumine tõi kaotuse Liepaja Lauvaselt

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sõitis Liepajasse kindlasti võidumõtetega, sest kohalik Lauvase meeskond oli sel hooajal tunnistanud vaid kaotusi. Paraku ei lubanud aga kolmanda veerandaja kaitsemäng neidsamu mõtteid pärast mängu mõelda, sest vastu tuli võtta 93:104 kaotus. Bill Amis ja Kristo Saage tegid kaotusmängus korraliku partii visates võrdselt 25 punkti. Mängu peakangelane oli aga Lauvase Joshua Andrew Mayo, kes kogus 28 punkti ja seitse korvisöötu.

Liepaja Olümpiakeskusesse kogunenud pool tuhat inimest olid tunnistajaks sellele, kuidas esimesel poolajal Tartu Ülikool mängu kontrollis. Teise veerandaja keskel tehtud väike spurt viis meeskonnad mõttepausile seisul 48:42 Tartu Ülikoolile.

Kolmandal veerandajal olid aga meeskonnad justkui ümber vahetunud. Statistikat vaadates ei teinud Tartu Ülikool midagi enneolematult kehvasti – neli pallikaotust ja mõningad möödavisked, ent pidevad ebakõlad kaitsemängus andsid Lauvasele suurepärase võimaluse mänguohjad enda kätte haarata. Mõne minutiga oli vahe suurenenud kümnekonnale punktile ja püsis sellisena kuni kolmanda veerandaja lõpuni, mil Andriukaitise kolmene Lauvase eduseisuks 77:64 tegi.

Tartu Ülikool mängis viimse veerandaja korralikult, ent sisse lastud vahet enam tagasi mängida ei õnnestunud. Mäng lõppeski Lauvase 104:93 võiduga, mis tähendas ühtlasi ka meeskonna selle hooaja esimest võidukat mängu Balti liigas.

Kristo Saage ja Bill Amis kogusid Tartu Ülikooli parimatena võrdselt 25 punkti, Amisele ka kuus ja Saagele viis lauapalli. Marek Doronini arvele kogunes 17 punkti, Sten Sokule 10 punkti ning kuus korvisöötu.

Kodumeeskonna vedas võidule Joshua Mayo 28 punkti ja seitse korvisöötu. Teine mängujuht Martins Kravcenko kogus 26 punkti ja kuus lauapalli. Martynas Andriukaitis panustas võitu 20 ja Edmunds Dukulis 15 punkti.

Tartu Ülikooli peatreeneri Indrek Visnapuu sõnul ei ole meeskond leidnud head lahendust, kuidas kiire mängutempo juures leida õiged lahendused nii rünnakul kui eriti kaitses. „Kui me viskame 95 silma, siis rünnakuga saab rahul olla. Samas, kui laseme 60 punkti poolajal visata, siis pole võimalik välismängu võita,“ ütles Visnapuu. „Peamine probleem on kaitsemängus. Üritame mängida agressiivset ja kiiret mängu, aga tihtipeale tulevad sellega kaasa puudujäägid situatsioonide hindamises. Rünnaku poolel on kiirus olemas, aga kaitsesse seda ei jätku – tekib mahamagamisi, eksimused kogunevad ja tekib meeskondlikus kaitses ebakõla.“

Tartu Ülikoolil on võimalus oma mängu nii kaitses kui rünnakul parandada juba homme kui sõidetakse sadakond kilomeetrit põhja poole ning neljapäeval, 3. novembril kell 19.00 kohtutakse Ventspilsi Olümpiakeskuses kohaliku korvpallimeeskonnaga. Järgmine kodumäng on kolmapäeval, 9. novembril kell 19.00 ning siis on vastaseks Kedainiai Triobet.

0 kommentaari

Lisa kommentaar