Koht BBLi veerandfinaalis on Sakalai alistamise järel kindel

Tartu Ülikool/Rock jätkas oma Balti liiga võitudeseeriat Vilniuses sealse Sakalai alistamisega. Vahegrupi neljas ja kogu hooaja 12. BBLi võit tuli numbritega 81:55 ja sellega on TÜ/Rock ka veerandfinaalides. Võidumängu panustas kõige enim punkte Joosep Toome, kelle arvele kanti neid 18.

TÜ/Rocki peatreeneri kohuseid täitnud Toomas Kandimaa hinnangul tehti välsimängu kohta korralik partii. „Teise veerandaja lõpp ja kolmanda algus tegid vähe närviliseks, pallikaotusi oleks võinud vähem olla. Aga lõpp oli selle eest kindel. Välismäng on teadagi raske, kui välja võita 25ga, siis on see hästi mängitud,“ sõnas perekondlikel põhjustel Eestisse jäänud Gert Kullamäed asendanud Kandimaa. „Meil oli mängudes väike paus ja eks ka sellest tingitult tulid mõned rumalad lahendused, aga loodetavasti saime pühapäevaseks mänguks parem rütm.“

Vilniuses peetud kohtumist jälgis tribüünilt sadakond inimest, nende seas ka Rocki fänniklubi esindus. Tõsi, suurem osa teele asunud fänniklubist tehniliste viperuste tõttu mängule siiski ei jõudnud. Tasavägiselt alanud kohtumises sai sel turneel Toomas Kandimaa juhendatav TÜ/Rock korralikuma hoo sisse teise veerandaja keskel, mil tehti 14:3 spurt ja pooalajaks juhiti kohtumist 39:31. Eriti heas hoos oli Egidijus Dimsa, kes kogus poolajaga 10 punkti ja viis lauapalli.

Kolmanda veerandaja algus läks tartlastel küll ohtrate pallikaotuste saatel, ent õnneks ei suutnud ka kodumeeskond Sakalai kuidagi initsiatiivi haarata ning vahe püsis kümnekonna punkti kandis. Veerandaja lõpuks tõi eelkõige Rain Veidemani ja Joosep Toome resultatiivne tegutsemine TÜ/Rocki mängu taas rööbastele ning viimasele neljandikule läksid meeskonnad Rocki 56:46 eduseisus. Viimane veerandaeg kuulus aga täielikult Rockile ja viimastel minutitel tehtud 12:0 spurdiga võideti kohtumine lõpuks suureskooriliselt 81:55.

Joose Toome kogus 22 mänguminutiga 18 punkti ja võttis kuus lauapalli. Rain Veidemani arvele jäi 15 punkti ja kolmeseid kuuest kolm. Egidijus Dimsa lõpetas 12 ja Ivan Nelyubov 10 punkti ning kaheksa lauapalliga.

Üheksa mehega mänginud Sakalai eest skooris enim Jokubas Gintavainis lõpetades 14 punktiga. Denis Krestinin sai Sakalai ridades hakkama kaksikduubliga visates 11 punkti ja võttes 10 lauapalli. Samuti 11 punkti viskas Rolandas Matulis ning 10 silma peale jäi Zygimantas Sestokas.

TÜ/Rockil on nüüd F vahegrupi liidrina neli võitu neljast mängust ja koht veerandfinaalis kindel. Järgmine Balti liiga kohtumine on juba pühapäeval kui külla sõidetakse Šiauliai meeskonnale. Kohtumine algab kell 17.00 ja ülekannet on võimalik jälgida spordiportaalist www.sportotv.lt.

Meeskonna reisile saab ka kaasa elada meie kodulehel, kus Justin Ingram vahendab Twitteri kaudu oma muljed Leedu turneest.