Koduse rekordpubliku ees tuli Kalev/Cramole alla vanduda

Eesti meistrivõistluste finaalseeria teises mängus võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits rekordilise 2338 inimese eest BC Kalev/Cramot. Kodupubliku meelehärmiks võtsid kalevlased kindla 82:61 võidu ja juhivad finaalseeriat 2:0. Märt Rosenthal oli Tartu parim 12 punktiga.

Tasavägise ja korvidevaese avaveerandi järel olid tablool viiginumbrid 15:15. Teise veerandi alguses oli kodumeeskond koguni seitse esimest minutit kuival ning Kalevi edu kärises selle ajaga 30:15-le. Poolajavile eel suutsid tartlased vahet vähendada ja pikale pausile mindi seisul 26:35.

Kolmanda veerandi lõpuks oli kalevlaste edu 13 silma, 62:49. Otsustava 13:2 vahespurdi tegid tiitlikaitsjad viimase veerandi esimese kuue minutiga, mil vahe kasvas juba 75:51-le.

Mikk Jurkatamm viskas Kalevi parimana 17 punkti ja hankis 8 lauapalli, Ben Shungu panustas võitu 16 silma, 7 lauda ja 5 resultatiivset söötu. Rauno Nurger tõi 11 silma ning kaksikduubli teinud Kregor Hermet 10 punkti ja 10 lauda.

Märt Rosenthal jõudis tartlaste parimana 12 punktini, kuid tabas mängust 14-st viskest vaid viis. Ükski teine tartlane kahekohalise punktisummani ei jõudnud.

Peatreener Priit Vene sõnul ei leitud Cramo vastu õiget käiku.

Me ei saanud täna kuidagi mängu sisse. Viskasime palju mööda ja laua saime suurelt tappa. Igas liinis jäime alla. Katsetasime erinevaid variante, aga täna mängis Cramo meid üle. Eks meil on kolmandaks mänguks midagi veel varuks ja kõike täna välja ei käinud. Üks võimalus on veel proovida ja ega seeria enne läbi pole kui ühel on kolm võitu käes. Me ei anna alla ja läheme teisipäeval kolmandale mängule sooviga see kätte saada ja seeria koju tuua jälle.Priit Vene, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Kalevil on võimalus meistritiitel kindlustada juba teisipäeval, kui seeria kolmas mäng on Tallinnas Tondiraba jäähallis. Vajadusel peetakse seeria neljas mäng Tartus neljapäeval, 30. mail ja viies reedel, 31. mail Tallinnas.

No Comments

Comments are closed.