Kodusaalis võitsime Viimsi vastu veerandfinaalseeria

Korvpalli meistriliiga veerandfinaalseerias alistas Tartu Ülikool Maks & Moorits kolmandat korda KK Viimsi/Sportlandi ja võitis seeria 3:1. Otsustav võit võeti koduväljakul napimast napimalt – 69:68. Otsustava vabaviske tabanud Braxton Huggins oli üleplatsimees 26 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli veerandfinaalide neljandat mängu kogunenud vaatama Tartu senise hooaja publikurekord ligi 900 inimest, kes nägid lõpusekunditeni pingelist kohtumist.

Nagu arvata võis, olid ülepäeviti mängivad meeskonnad küllaltki väsinud ja mängupilt oli pigem füüsiline kui üleliia tempokas. Avaveerandil püsis seis tasavägine ja Tartu võitis esimese vaatuse 21:19. Teise veerandi keskel pääses Tartu kuuega ette seisul 31:25, aga Karl-Johan Lipsu viis järjestikkust punkti ning korv Rolands Zakiselt viis Viimsi ette 32:31. Tartu lõpetas poolaja 9:2 spurdiga ja pikale pausile mindi 40:34 Tartu juhtimisel.

Teise poolaja algus kujunes kodumeeskonnale väga keerukaks, sest üle nelja minuti püsiti kuival, samas kui Viimsi, täpsemalt tandem Lips-Zakis skoorisid selle ajaga 12 punkti ning Viimsi läks kohtumist 46:40 juhtima. Braxton Huggins võttis aga otsustamise enda peale ja tegi kahel rünnakul järjest 2+1 korvi ning seis oli taas viigis. Tartu lõpetas veerandaja omakorda 9:0 minekuga ja nii oli enne viimast neljandikku seis 56:48 Tartule.

Mängu lõpuminutid olid korralik thriller ja seda hoolimata asjaolust, et veel kolm ja pool minutit enne lõppu viis Edmunds Elksnise floater Tartu 65:58 ette. Tyler Robersoni vabavisked ja Rain Veidemani kaugvise vähendasid vahe kahele. Hugginsi vabavisked andsid hingamisruumi, aga Robersoni korvi järel oli vahe taas kaks punkti. Rait-Riivo Laane korv viigistas kolm sekundit enne lõpuvilet seisu 68:68 peal, aga et Rolands Zakis takistas audi väljaviskamist ning teenis sellega tehnilise vea, jäi Hugginsi peale mängu ja seeriat otsustav vabavise. Ameeriklane näitas külma närvi, kindlustas 69:68 võidu ja sellega kogu seeria 3:1 Tartule.

27 minutit platsil olnud Braxton Huggins kogus 26 punkti ja neli lauapalli ning efektiivsusnäitaja 27. Emmanuel Wembi lisas 13 punkti ja 10 lauapalli.

KK Viimsi/Sportland vankrit vedas Karl-Johan Lips 25 punkti, kuue lauapalli ja efektiivsusnäitajaga 30. Tsentrid Rolands Zakis ja Tyler Roberson kogusid võrdselt 14 punkti, Robersonile ka kuus lauapalli.

Tartu peatreener Nikolajz Mazurs kiitis publikut.

Esmalt tänan fänne, kes on meid toetanud nii kodus kui võõrsil. Tänane atmosfäär saalis oli suurepärane. Hea, et meie hooaeg jätkub ja saame tiitli nimel edasi võidelda. Üldiselt oli see mõlema meeskonna jaoks väga huvitav, võitluslik ja füüsiline seeria. Kohtunikud lubasid mängida füüsilist korvpalli, eriti täna. Mõlemad meeskonnad võitlesid ja lõpuks said määravaks üksikud lauapallid või korvid. Õnnitlen mängijaid – nad andsid endast kõik ja näitasid tõelist meeskonnavaimu. Nüüd saame päeva hinge tõmmata ja hakata valmistuma TalTechi jaoksNikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Korvpalli meistriliiga play-offid jätkuvad nüüd poolfinaalidega, kus Tartu meeskond mängib TalTech/Optibetiga. Seeria esimene kohtumine on juba pühapäeval, 8. mail Tallinnas ning teine mäng kolmapäeval, 11. mail Tartus. Kindlasti kohtutakse ka kolmandat korda ja seda reedel, 13. mail Tallinnas.

No Comments

Comments are closed.