Kodusaalis Ventspilsist jõud üle ei käinud

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal on selle nädala ülesanne selge – parandada kahe Balti liiga kodumänguga tabeliseisu. Paraku läks esimene võimalus vett vedama, sest Ventspilsile jäädi alla 75:82. Marek Doronin viskas meeskonna parimana 18 punkti ja võttis kuus lauapalli.

Võtmemängija: Marek Doroninmeeskonna kapten näitas head eeskuju ja kogus 23 mänguminutiga 18 punkti ja kuus lauapalli, ent kiirelt kogutud vead ei lubanud enam mänguaega
Olulised hetked: teise veerandaja algus  – tartlased kogusid teise veernadaja esimese poolega vaid viis punkti, kui Ventspils vastas 16ga. Sealt tuli sisse pisut alla kümnepunktine vahe, mis püsis lõpuni.

Mängueelselt
– Tartu Ülikool võitis enne aastavahetust Eesti karikavõistlused alistades finaalis Tallinna Kalev/Cramo 87:81
– Ülikoolimeeskonnas jäi vigastuse tõttu mängust eemale Rain Raadik
– Ventspils on näidanud küll head mängu koduses liigas ja Eurochallengi sarjas, ent Balti liigas teeniti detsembrikuus vaid kolm kaotust, viimati alistuti Pieno Zvaigzdesile 65:56.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna
12:11, 16:23, 16:23, 31:25 – 75:82

Avaveerandajal võrdselt kulgenud mängus tuli murrang mängu teise veerandaja alguses. Ventspilsi värskeim täiendus Mamadi Diane võttis järjest ette ja realiseeris rünnakuid ning vajadusel toetas teda ka mängu parimana 27 punkti kogunud Jahmar Young. Kahepeale viisid mehed Ventspilsi seitsme-kaheksa punktiga juhtima ning poolajale mindi Ventspilsi 34:28 eduseisus.

Teisel  poolajal jätkus Youngi viskekontsert ja kuigi kolmanda veerandaja keskel sai kodumeeskond Rain Veidemani kiirrünnakute pealtpanekutest innustust ning vahe vähenes taas alla 10 punkti , siis viimasele neljandikule mindi ikkagi Ventspilsi 57:44 vedamisel.

Korviderohke viimase veerandaja kodumeeskond küll võitis, ent mängu võiduks sellest ei piisanud – pea igale murrangukatsele leidus Ventspilsi särgis mees, kes tartlaste ründehoogu omalt poolt korviga jahutas ja nii jõudis mäng lõppsadamasse Ventspilsi 82:75 võiduga.

Resultatiivseimad
Marek Doronin tegi oma senise hooaja ühe parima esituse visates 18 punkti ja võttes kuus lauapalli. Vallo Allingu toetas 17 punkti ja seitsme lauapalliga, Bill Amise arvele jäi 14 ja Rain Veidemanile 10 punkti.

Üleplatsimees oli aga Jahmar Young 27 punktiga. Vahetusest sekkunud Steven Gray panustas 16 ja uus mees Mamadi Diane 13 punkti. Arturs Berzins lisas 10 silma.

Peatreeneri kommentaar
Tartu Ülikooli peatreener Indrek Visnapuu hinnangul jäi puudu oma mängurütmi pealesurumisest. „Tuleb vastast kiita, sest nad teadsid hästi, mis mängu me tahame mängida ega lasknud meil seda teha. Palju vigu tuli kokkumängu ajastamisest ja vastane jättis meile platsil vähem ruumi kui me tahtnud oleks. Läheme igale mängule võidumõtetega ja anname igas mängus endast parima, sestap pole ka Balti liiga play-offi jõudmise sihti maha maetud. Laupäeval tuleb uus mäng ja valmistume samamoodi.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Ventspils)
1P – 17/28 (61%) vs 5/16 (62%)
2P – 20/34 (59%) vs 31/56 (55%)
3P – 6/18 (33%) vs 5/16 (31%)
Lauapallid (ründelaud) – 31 (9) vs 37 (16)
Korvisöödud – 11 vs 11
Pallikaotused – 19 vs 16
Vaheltlõiked – 6 vs 10

Järgmised mängud
Tartu Ülikool võtab laupäeval, 7. jaanuaril vastu Liepajas Lauvase. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.00. Teisipäeval, 10. jaanuaril mängib Tartu Ülikool taas kodumängu ja sedakorda G4S KML raames Tallinna Kalevi vastu.