Kodusaalis väärt võit Tarva üle

PAF Eesti-Läti korvpalliliigas on kätte jõudmas põhiturniiri viimased mängud, millega pannakse paika play-offide asetus. Esimesena joone all olev Tartu Ülikooli võistkond sai kodusaalis 84:66 võidu kuuendal kohal oleva Rakvere Tarva üle. Kregor Hermet oli üleplatsimees 25 punkti ja 11 lauapalliga.

Üle 700-pealise publiku ees mängitud kohtumises haaras kodumeeskond avaminutitel ohjad ja kuigi korraks pääses Tarvas veerandi keskel juhtima, siis läksid tartlased Kregor Hermeti vedamisel neljandiku lõpuga eest ja võitsid selle 29:18.

Teisel veerandil hoidis Tartu oma 15 punktilist eduseisu ja kaitse poole peal suudeti neutraliseerida Rakvere meeskonnal omane visketuhin. Poolajapausile minnes oli Tartu meeskond ees 50:35.

Teisel poolajal jäid mängu jõujooned paika, aga mängupilt läks järjest närvilisemaks. Vigade ja arutlusterohkes mängus püsis Tartu meeskond ees ja juhtis korraks isegi 20 punktiga. Veerandi lõpus näitas tabloo 66:50 eduseisu.

Viimase veerandi alguses tõi mängu pisut elevust Tarva 5:0 spurt, mis vahe 10 peale vähendas, aga kolmene Hermetilt ja viis punkti Robert Valgelt ning lõpuks korv Kent-Kaarel Venelt viisid Tartu meeskonna taas kindlasse eduseisu ja nii vormistati viimaste minutitega lõppskooriks Tartu Ülikooli kindel 84:66 võit.

Tartu punktide eest hoolitsesid peamiselt kaks meest. Kregor Hermet lõpetas mängu korraliku kaksikduubliga kogudes 25 punkti ja võttes 11 lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Robert Valge viskas 24 punkti. Adomas Drungilas viskas 10 punkti ja võttis seitse lauapalli. Mängujuht Tanel Sokk andis kaheksa punkti kõrvale ka kaheksa korvisöötu.

Rakvere Tarva eest sai Tormi Niits kirja samuti kaksikduubli 17 punkti ja 12 lauapalliga. Devin Harris lisas 17 ja Kristo Saage 13 punkti. Renato Lindmets oli kaheksa punkti ja 10 lauapalliga lähedal kaksikduublile.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul suudeti kaitses Tarvast kontrollida. „Surusime nad kokkuvõttes ära. Nad ei saanud oma tavalist mängu käima ja suutsime nende kolmesed ära hoida. Tegime kaitses tubli mängu, aga tegelikult on veel varu selle arvelt, et vigastustest tagasi tulevad mehed tahavad veel pisut aega. Võtame põhiturniiri lõpuni mängu korraga ja kodumängud on kindlasti olulised ära võita. Kutsume ka nädala pärast rahvast saali, sest need märtsi mängud saavad pingelised ja põnevad olema,“ sõnas Vene.

Tartu Ülikoolil on PAF liigatabelis kirjas üheksa võitu ja 14 kaotust ning sellega ollakse esimesena play-offi piiri all. Rakvere Tarvas on 10 võidu ja 12 kaotusega kaks kohta eespool ehk seitsmes. Põhiturniiri lõpuni on Tartu Ülikoolil pidada veel kolm mängu.

Tartlaste järgmine mäng on taas kodus, kui nädala pärast kolmapäeval, 11. märtsil võõrustatakse 11. kohal olevat TalTechi meeskonda. Pall pannakse Tartu Ülikooli spordihoones mängu kell 19.00.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud