Kodusaalis saadi kindel võidulisa Liepaja vastu

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Eesti-Läti liigas BK Liepajat. Tartlastel õnnestus läti snaiprid neutraliseerida ja tabelisse saada kindel 89:62 võit. Leemet Böckler tõi 23 punkti, kõige efektiivsemalt tegutses Tomaš Pavelka visates 14 punkti ja võttes 13 lauapalli.

Ligi poole tuhande silmapaari ees peetud kohtumises said tartlased mängu avaminutitest kohe enda kätte ja külalisi ei lastud kordagi juhtima. Mõne minutiga juhiti 11:3 ja esimene veerandaeg võideti koguni 31:16. Edasi mängupilt küll võrdsustus, ent ohtlikult lähedale Liepaja ei jõudnud. Poolajaks juhtis Tartu 50:32.

Teisel poolajal sai järjest enam maksvusele Tartu korvialune tugevus ja isegi ameeriklaste Jalan McCloudi ja Brandon Johnsonita mänginud kodumeeskond suutis eduseisu kindlalt hoida. Enne viimast neljandikku juhtis Tartu 73:51 ja võitis lõpuks mängu 89:62.

Leemet Böckler kogus üleplatsimehena 23 punkti, seitse lauapalli ja andis kolm korvisöötu. Tomaš Pavelka sai kokku kaksikduubli 14 punkti ja 13 lauapalliga. Andrii Voinalovych viskas 21 punkti.

Liepaja parimana viskas Renars Birkans 12 punkti ja andis kolm korvisöötu. Karlis Silins lisas 11 punkti ja viis lauapalli.

Tartu Ülikool Maks & Moorits on Eesti-Läti liigas kogunud nüüd 14 võitu ja kuus kaotust ning sellega ollakse neljandal kohal. Liepaja on üheksa võidu ja 13 kaotusega 10. real.

Tartlaste järgmine mäng on laupäeval Riias, kui kell 15.00 mängitakse Läti Ülikooliga. Taas kodus mängivad tartlased kolmapäeval, 8. veebruaril ja siis tuleb külla TalTech/OPTIBET.

No Comments

Comments are closed.