Kodusaalis pidi Kalev/Cramo kindlat paremust tunnistama

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas PAF Eesti-Läti liiga kolmanda mängu võõrustades Kalev/Cramot. Vigastustega kimpus tartlased pidid tunnistama pealinlaste kindlat 94:71 võitu. Adomas Drungilas tõi meeskonna parimana 20 punkti ja kuus lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli hoolimata tavalisest poolteist tundi hilisemast algusajast kogunenud mängu vaatmaa päris suur hulk korvpallihuvilisi. Esimese veerandi keskpaigani püsis mäng tartlaste kontrolli all, aga Kristjan Kitsingu kaugvise alustas kalevlaste 12:2 spurti, millega mänguohjad haarati. Avaveerandi lõpuks näitas tabloo külaliste 22:11 eduseisu.

Teisel veerandil jäi jõudude vahekord samaks ja kalevlastel hoolitses selle eest peamiselt Kristjan Kitsing nii kaug- kui vabavisetega. Tartu Ülikooli hoidis löögiulatuses Adomas Drungilase edukas tegutsemine. Poolajapausiks oli vahe suurenenud vaid punkti võrra seisul 49:37 Kalev/Cramole.

Teisele poolajale tuli innukamalt kodumeeskond ja Grantas Vasiliauskase pealtpanekutega tõmmati publik käima. Kuigi vahe ei läinud oluliselt väiksemaks, tekitas mängupilt lootuse, et ehk suudetakse hoolimata kolme vigastatud põhimeheta kalevlastega siiski sammu pidada. Aga lootuseks see paraku jäigi, sest Kalev/Cramo tegutses ühtlaselt hästi ja enne viimast neljandikku oli vahe suurendatud taas 14 peale seisul 72:58.

Tartust pärit Janari Jõesaare neljanda veerandaja keskel ette võetud 7:0 spurt viis kalevlased 20ga ette ja otsustas mängu saatuse lõplikult. Viimasel veerandil sai palju minuteid ka Kalev/Cramo eest debüüdi teinud tsenter Ryan Richards. Lõpuvile kõlades olid tablood Kalev/Cramo 94:71 võidunumbrid.

Ligi 32 minutit mänginud Adomas Drungilas kogus 20 punkti ja kuus lauapalli. Grantas Vasiliauskas lisas 13 punkti ja kuus lauapalli. Hendrik Eelmäe viskas 12 ja oma viimase mängu Tartu särgis teinud Martynas Mažeika 10 punkti.

Kalev/Cramo särgis jõudsid kuus mängijat kahekohalise punktisummani. Kristjan Kitsing tabas neli kaugviset ja lõpetas mängu 18 punkti ja nelja lauapalliga. Ryan Richards sai kokku 17 punkti, Aigars Škele 13 ja võrdselt 12 punkti peale jäid Kyle Vinales, Janari Jõesaar ja Martin Paasoja.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul tehti küll vigu, aga ei antud lõpuni alla. „Meie noored mängijad teevad kohati vigu, mida VTB tasemel meeskonnad ei jäta kasutamata. Aga hea oli see, et me ei andnud alla ja proovisime lõpuni teha neid asju, mida järgmisteks mängudeks vaja on. Vahepeal lõi välja ka see, et VTB tempo ja meie tempo on ikka erinevad ja Kalev/Cramo on sellega harjunud. Aga loodame, et täna terviseprobleemide tõttu eemale jäänud mehed on peagi taas rivis ja pühapäeval on Pärnus juba uus mäng ootamas,“ sõnas Vene.

Kolmest Paf Eesti-Läti liiga mängust on Tartu Ülikool kogunud ühe võidu ja kaks kaotust. Järgmine võimalus võidupunkte hankida on pühapäeval, 20. oktoobril kui kell 18.00 minnakse suvepealinnas vastamisi Pärnu Sadamaga. Taas kodus mängitakse pühapäeval, 3. novembril ja siis on publikut ootamas korralik spordipühapäev kui kell 16.00 võõrustab Tartu Ülikool Valmierat ja kohe pärast seda peab oma kodumängu Bigbank Tartu võrkpallimeeskond.

No Comments

Comments are closed.