Kodusaalis jätkatakse võidukalt

Tartu Ülikool/Rock võitis oma üheksanda järjestikkuse kodumängu alistades Balti liigas Riia Barons kvartalsi 102:66. Timo Eichfuss oli TÜ/Rocki parim 22 punkti ja seitsme lauapalliga.

Avaminutitel jäi kodusaalis mänginud TÜ/Rock kaotusseisu ning korralikult soojaks saadi alles esimese veerandaja keskel kui seisult 9:14 tehti 12:0 spurt ja haarati mänguohjad enda kätte. Edasi kulges mäng juba tartlaste kontrolli all ning esimese poolaja lõpuks oli sisse tehtud 49:34 eduseis.

Teisel poolajal vahe aina suurenes ning kõige suurem oli eduseis neljanda veerandaja alguses kui TÜ/Rock juhtis 89:49. Viimasel veerandajal said rohkelt mänguaega kõik nooremad mängijad ning sellega suutsid lätlased vahet pisut viisakamaks mängida. Lõppseisuks siiski TÜ/Rocki kindel 102:66 võit ja seda hoolimata vigastusest taastuvate Janar Taltsi ning Joosep Toome puudumisest.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul sai suures eduseisus katsetada erinevate koosseisudega. „Püüdsime saada selle mänguga võidusoonele tagasi ja selle nädala Balti liiga mängudega on võimalik kindlustada edasipääs. Koosseisuga sai eksperimenteerida, sest pikad olid väljas ja katsetasime erinevaid viisikuid, et olla valmis selleks, et pikki ei saagi kasutada. Sellest tingituna mängisid mõned mängijad pisut oma positsioonist väljas,“ sõnas Kullamäe.“ Hea meel, kui sellistes mängudes saab kasutada kõiki mängijaid ja noored saavad väärtuslikke Balti liiga minuteid.“

TÜ/Rocki parim oli Timo Eichfuss 22 punkti ja seitsme lauapalliga. Viis kaugviset tabanud Vincent Simpsoni arvele jäi 15, Tanel Kurbasele 14 ja Marek Doroninile 12 punkti. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 43:34 ja andis 20 korvisöötu vastaste 11 vastu.

Ainsa Barons kvartalsi mehena sai kahekohalise punktisumma kirja Harijs Rubenis, kelle arvele jäi 14 punkti.

Võiduga tõusis TÜ/Rock Balti liiga C alagrupis kolmandale kohale ja mööda Barons kvartalsist, kellega on sarnaselt kirjas viis võitu ja neli kaotust, ent omavahelised mängud on tartlaste kasuks. Võiduarvet on võimalik Rockil kasvatada veelgi kui laupäeval, 11. jaanuaril kell 17.00 võõrustatakse kasahhide Caspiyt.