Kodusaalis alistati Šiauliai

Tartu Ülikool/Rock jätkas Balti liiga vahegruppi teise võidumänguga, milles kodusaalis alistati Leedu meeskond Šiauliai 84:68. Viis kaugviset tabanud Justin Ingram oli üleplatsimees 25 punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul toimis mänguplaan hästi. „Algus oli võib-olla pisut uimane ja nad üllatasid kaugvisetega, aga see meie mänguplaani ei muutnud – teadsime, et Samenas on ohtlik mängija ja teiste meeste üksikud kaugvisked ei ole need, mis mängu otsustavad. Teisel poolajal suutsime kaitse aktiivsena hoida ja oma mänguplaanist kinni pidada,“ sõnas Kullamäe.

Tuhatkonna inimese silme all peetud mängu alustasid külalised suurepäraselt. Mõne minutiga visati eksimatult sisse kuus kaugviset ja avaveerandaja kaotas Rock 14:22. Teise veerandaja alguses venis vahe korraks ka 14 punkti peale, ent seisul 17:30 alustasid tartlased tagasitulekut ning mõni minut hiljem oli seis Justin Ingrami, Tanel Kurbase ja Egidijus Dimsa korvidest 31:32 ning poolaja lõpuni jätkus punkt-punkti mäng. Mõttepausile mindi Šiauliai 39:38 eduseisus.

Mängu saatuse osas sai otsustavaks kolmas veerandaeg. Alguse kaugvisetele Šiauliail enam lisa ei tulnud ja 46:46 viigiseisult tõi Vallo Allingu kuus järjestikkust punkti, millele Valmo Kriisa lisas veel kolmese ja Rock läks sellega mängu 55:46 juhtima. Samas suurusjärgus püsis vahe ka lõpuni ja suuresti tänu Justin Ingrami kolmele järjestikkusele kaugviskele neljanda veerandaja keskel ei leidnud Šiauliai meeskond võtmeid, kuidas mängu tagasi pääseda. Lõpuks võttis Rock magusa 84:68 võidu.

Justin Ingram kogus 25 punkti kõrvale ka kolm lauapalli ja kolm korvisöötu. Võrdselt 15 punkti peale jäid Egidijus Dimsa ja Vallo Allingu, lauapalle vastavalt seitse ja kuus. Valmo Kriisa arvele jäi 10 punkti ja kolm korvisöötu.

Šiauliai eest kogus enim punkte nende tavapäraseltki suurim punktitooja Laurynas Samenas, kelle mänguõhtu lõppes 17 punkti peale, kaugviskeid seejuures 4/7. Keskmängija Papa Dia arvele kanti 11 punkti ja viis lauapalli. Vitali Liutych ja Vytautas Sulskis tõid võrdselt 10 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd oma vahegrupi liidrina kaks võitu kahest mängust ja ees ootamas veel üks kodumäng Valmieraga ja kolm võõrsil kohtumist. Vahepeal mängib Rock aga kaks G4S KML kodukohtumist kui reedel, 18. jaanuaril mängitakse Valga Maks ja Mooritsaga ning 22. jaanuaril võõrustatakse TTÜ meeskonda. Kohtumised algavad TÜ spordihoones kell 19.00.

[fbphotos id=557290280965103]

0 kommentaari

Lisa kommentaar