Kodusaalis alistati Piimameister Otto/Rapla

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond teenis oma neljanda järjestikkuse võidu G4S KMLis kodukohtumises Piimameister Otto/Raplaga. Suurelt jaolt tartlaste eduseisus kulgenud kohtumise lõpunumbrid olid 69:62. Kaksikduubli kogunud Marek Doronin lõpetas 17 punkti ja 11 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud ligi tuhatkond inimest nägid kodumeeskonna esituses kõikuvat mängu. Avaveerandaja kulutasid mõlemad meeskonnad üksteise kompamisele ja punktid olid visad tulema. Piimameistrid võitsid esimese veerandaja 15:11.

Õige hoo sissesaamiseks pidi kodumeeskond jääma kaheksapunktilisse kaotusseis, seisul 12:20 ärgati ning teise veerandaja teine pool kuulus täielikult ülikoolimeeskonnale – seitsme minutiga lasti Raplal visata vaid kolm punkti samas kui ise koguti 20 punkti, millest kaheksa viskas Silver Leppik. Poolaja lõpuks juhtis kodumeeskond 32:23.

Piimameistrite vastupanu sellise spurdiga aga murda ei suudetud, sest kolmanda veerandaja keskel, 12-punktilises kaotusseisus panid nemad omakorda kokku 9:0 spurdi ja vahe oli taas vaid kolme punkti peal. Tasavägine mäng jätkus kuni veerandaja lõpuni ning viimasele neljandikule mindi vastu kodumeeskonna 49:46 eduseisus.

Neljanda veerandaja alguses pääsesid külalised hetkeks mängu isegi juhtima, ent Kristo Saage kaugvise ja Valmo Kriisa korv viisid ülikoolimeeskonna taas ette. Marek Doronin aktiivne tegutsemine aitas meeskonnal sisse venitada seitsme-kaheksapunktilise vahe ning Tartu Ülikool suutis eduseisu lõpuni hoida ning võita kohtumise 69:62.

Meeskonna kapten Marek Doronin kogus parimana 17 punkti ja 11 lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Silver Leppiku arvele jäi 12 punkti, Kristo Saage ja Valmo Kriisa panustasid võitu võrdselt 10 punkti. Üle pika aja Tartus kui kodusaalis mänginud Kriisa oli aga lähedal tumedale kaksikduublile, sest talle kogunes ka kaheksa pallikaotust.

Piimameister Otto/Rapla ridades skooris kõige enam Janar Soo 18 punkti ja seitsme lauapalliga. Indrek Kajupank viskas 12 ja Andre Pärn 11 punkti.

Tartu Ülikooli peatreener Gert Kullamäe hinnangul oli suurim probleem ebakindlus rünnakul. „Raske mäng oli, sest rünnakul olime täiesti liimist lahti – pallikaotused ja vabadelt positsioonidelt  möödavisked,“ sõnas Kullamäe. „Kaitsepoolega jäin rahule, eriti esimesel poolajal. „Teisel tulid mõningad individuaalsed eksimused sisse, aga üldiselt ei olnud kaitses täna probleem.“

Tartu Ülikool on 17 võidu ja kahe kaotusega G4S KMLis teisel kohal. Esikoha osas väga tähtis kohtumine on teisipäeval, 21. veebruaril kui kodus võetakse vastu praegu esimesel kohal olev Tallinna Kalev/Cramo. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ning pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet 3€.

Numbrite võrdlus (TÜ vs Rapla)
Visketabavus – 43,4% vs 32,3%
1P – 19/29 (66%) vs 17/25 (68%)
2P – 19/40 (48%) vs 15/38 (40%)
3P – 4/13 (31%) vs 5/24 (21%)
Lauapallid (ründelaud) – 46 (13) vs 24(6)
Korvisöödud – 12 vs 11
Vaheltlõiked – 8 vs 12
Pallikaotused – 21 vs 14

No Comments

Lisa kommentaar