Kodusaalis alistati Pärnu

Tartu Ülikool/Rock võõrustas topeltmänguna arvesse minevas Alexela KML kohtumises suvepealinna Pärnu esindust. Teisel veerandajal võtsid tartlased ohjad enda kätte ja lõpuks võeti kindel 90:63 võit. Kolm kaugviset tabanud Tanel Kurbas oli meeskonna parim 18 punktiga.

Tasavägise avaveerandaja järel läks heasse hoogu esmakordselt TÜ/Rocki algviisikusse kuulunud Tanel Sokk ning tema punktidest hakkas teisel mänguperioodi vahe sisse kärisema. Sokk tabas veerandajaga kolm kaugviset ja TÜ/Rock võitis poolaja 47:36

Teise poolaja alguses tõi Janis Vahter pärnakatele küll viis punkti järjest, aga seejärel võetud TÜ/Rocki minutiline õigustas end täielikult – Janar Taltsi pealtpanek algatas tartlaste 14:2 spurdi, mille lõpetas Augustas Peciukevicius kahe järjestikkuse kaugviskega. Tanel Kurbase kaugvise viis kolmanda veerandaja lõpuks TÜ/Rocki juba ette 69:48. Viimasel neljandikult jätkas kodumeeskond domineerimist ja lõpu eel läks eriti heasse hoogu tunamullu Pärnu särgis mänginud Peciukevicus. Mängu lõpuvile kõlades näitas tabloo TÜ/Rocki kindlat 90:63 võitu.

Viis meest jõudsid TÜ/Rocki särgis kahekohalise punktisummani. Tanel Kurbas oli kolmandat mängu järjest meeskonna parim skoorija, sedakorda 18 punktiga. Juba avapoolajaga 14 punkti kogunud Tanel Sokk andis kokkuvõttes ka veel lisaks viis korvisöötu. Augustas Peciukeviciuse arvele jäi 13 ning Janar Taltsi ja Timo Eicfussile võrdselt 10 punkti. Talts tegi ka kaksikduubli 11 lauapalliga ning andis ka neli korvisöötu. TÜ/Rocki sai puhkepäeva Joosep Toome.

Tartlased võitsid lauavõitluse 43:24 ning võtsid koguni 15 ründelauda. Meeskondlikkust näitab ka 19 korvisöötu. Miinuspoolele võib kanda 15 pallikaotust, millest üheksa lõppes pärnakate vaheltlõikega. TÜ/Rocki mängijad nautisid kodusaalis ka head viskepäeva – kolmesed kukkusid sisse 13/32 ehk 41% täpsusega ning kahesed 22/38 ehk 58% täpsusega.

KK Pärnu parim oli 16 punkti ja nelja lauapalliga Janis Vahter. Rannar Raap ja Renato Lindmetsa arvele jäi võrdselt 10 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tõi edu mängu kiiremaks ajamine. 

Magus on võita liiga liidrit, kodus ja suurelt. Realiseeriseime ennastt äna rünnakul rohkem kui viimastes mängudes, pall liikus rohkem ning ajasime mängu kiiremaks ja. Kaitse poolel hoidsime vastased 60 peal , mis on hea näitaja. Kuigi täna võitsime ka lauavõitluse suurelt, siis tahaks tegelikult veel rohkem korvi alt punkte. Loodame, et selline võit koduliigas annab meestele eneseusku juurde, sest seda on meil peagi algavate euromängude eel kindlasti vaja.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki järgmine mäng on Rakveres sealse Tarvaga. Telemängus visatakse pall õhku kell 17.00 ning mängust teeb ülekande nii Delfi Sport kui TV6. Taas kodusaalis mängib TÜ/Rock 11. novembril kui EuroChallenge sarjas võõrustatakse Sofia Lukoil Academicut.

0 kommentaari

Lisa kommentaar