Kodusaali avavaatuses pidi Kalev/Cramole alla vanduma

Tartu Ülikool/Rock võttis Alexela KML hooaja avamängus vastu mulluse finaalipartneri BC Kalev/Cramo. Külalised pealinnast püsisid terve mängu sammu jagu eespool ja nii pidid tartlased lõpuks tunnistama 73:81 kaotust. Ligi 36 minutit mänginud Evaldas Žabas kogus üleplatsimehena 26 punkti ja viis lauapalli.

Kuigi kohtumine algas peaaegu täismaja kodupubliku rõõmuks Brian Harperi kaugviske ja võimsa pealtpanekuga, siis veerandaja keskel vedas kalevlased mängu tagasi ameeriklane Josh Boone. Peagi viis Rolands Freimanise kaugvise nad ette ning avaveerandaeg lõppes TÜ/Rocki jaoks 17:21.

Teisel veerandajal kärises vahe ka kahekohaliseks, aga tartlaste poolel sekkusid pingilt hästi Marek Doronin ja Timo Eichfuss ning poolajavileks oli kaotusseis taas vaid viiepunktiliseks saadud. Seisuks 38:43.

Kolmandat veerandaega ja eriti selle esimest poolt saavad mullused meistrid selle mängu kõige õnnestunumaks pidada. Evaldas Žabase teravus ning Tanel Kurbase punktid panid jalule viigiseisu 48:48. Paar minuti hiljem oli Žabase korvi järel taas 52:52 viik, aga veerandaja lõpetas Marco Killingsworthi alustatud kalevlaste 11:4 spurt ja enne viimast perioodi oli vahe suurenenud taas 56:63 peale.

Viimasel veerandajal püüdis kodumeeskond end küll taas ohtlikusse kaugusesse mängida, aga kohe oli kalevlastel vastus kaugviske või läbimineku näol olemas ja õigeks mänguks enam ei läinudki. Ajalooraamatutesse saab kirjutada Alexela KML hooaja esimese mängu tulemuseks 81:73 võit Kalev/Cramole.

Vaata kohtumise tipphetki

Esimese liigamängu TÜ/Rocki eest teinud Evaldas Žabas pani kohe korraliku märgi maha visates 36 minutiga 26 punkti ja võttes viis lauapalli. Janar Taltsi arvele kogunes 14 punkti ja viis lauapalli. TÜ/Rocki teine sellesuvine täiendus Brian Harper viskas üheksa punkti ja võttis kaheksa lauapalli.

Kalev/Cramo parim oli kaksikduubli 16 punkti ja 12 lauapalliga Marco Killingswoth. Samuti 16 punkti lisas Josh Boone, talle ka üheksa lauapalli. Brandis Raley-Ross lisas 11 ja Rolands Freimanis 10 punkti.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe hinnangul näitas mäng ära kohad, kust hetkel pigistab. „See oli hea õpetlik mäng meie jaoks. Saime teada oma praegused valupunktid. Eriti mis puudutab kaitsemängu ja lauavõitlust. Hooaja alguses on mehed füüsilisest ettevalmistusest veel kanged ega liigu päris nii nagu vaja. Aga see läheb kindlasti paremaks ja siis on ka mängupilt teine. Aga tänane mäng näitas, et lauavõitlus ja nii meeskondlik kui üks-üks kaitse on need, mille kallal tegutseda. Ja rünnakul peame paremini leidma korvialuse mängu. Aga ka Kalev oli täna kindlasti tubli ja mängis oluliselt parema mängu kui kolm päeva tagasi Tšehhis,“ lõpetas Kullamäe kiidusõnadega vastaste aadressil.

Vaata ka Gert Kullamäe Delfi Spordile antud videointervjuud

TÜ/Rocki järgmine mäng on teisipäeval, 13. oktoobril Tallinnas ja siis kohtutakse liiga noorima satsi Audentesega. Enne seda, laupäeval 10. Oktoobril tehakse aga korralik hooaja avapidu klubis Atlantis, kus kohal on ka suur Rocki sõber Genka koos teiste A-rühma liikmetega.

0 kommentaari

Lisa kommentaar