Kodus tuli taas Kalev/Cramole alla vanduda

Pärast üheksapäevast mängupausi võõrustas Tartu Ülikool/Rock koduses Alexela korvpalli meistriliigas tabeliliidrit BC Kalev Cramot. Tasavägise avapoolaja järel otsustati mängu saatus kolmandal veerandil ja Kalev/Cramo võitis lõpuks mängu 83:71. TÜ/Rocki parimana tõi Evaldas Žabas 21 punkti ja võttis neli lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud tuhatkond korvpallisõpra nägid võrdset avapoolaega. Võõras saalis head visketabavus näidanud kalevlased haarasid mänguohjad enda kätte ning juhtisi veerandi keskel 16:9. Paari järgmise minutiga tartlased siiski kogusid end ja esimese perioodi lõpuks oli vahe vaid kaks punkti, 18:20 TÜ/Rocki poolt vaadatuna.

Teisel veerandajal näitasid väljakuperemehed oma parimat mängu. Kuigi kalevlased tegid kohe veerandi alguses kolme kaugviskega 9:0 spurdi, siis Evaldas Žabase ja Janar Taltsi vedamisel rühkis TÜ/Rock järgi. Kahe mehe 16:4 spurdi järel juhtis TÜ/Rock omakorda kohtumist 34:33. Poolajavileks juhtis TÜ/Rock 37:35.

Kolmandal neljandikul oli tasavägist mängu seitse-kaheksa minutit. Vastastikku korve vahetades jõuti pärast Janar Taltsi pealtpanekut seisuni 47:46. Veerandaja lõpetasid kalevlased aga 10:0 minekuga, mille algatas Rolands Freimanise kolm korvi. Enne viimast neljandikku olid pealinlased saanud kätte 56:47 edu.

Viimase veerandi alguses ei sujunud tartlaste rünnak sugugi ja korvini jõuti vaid üksikute juhuslike lahendustega. Kindla eduseisu kätte saanud kalevlased näitasid aga taas täpset kätte ja korraks oli nende eduseis isegi 19 punkti. Žabase ja Dorbeku kaugvisete najal tehti aga vahet pisut soliidsemaks – taas kümnekonna punkti ümber. Selline jäi jõudude vahekord kuni lõpuvileni, mille kõlades näitas tabloo 71:83 tartlaste kaotust.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe nägi platsil kahte erinevat poolaega.

Jagaksin mängu kaheks. Esimene poolaeg oli meie poolt okei, aga teisel poolajal ei saa eriti just kaitsega kuidagi rahul olla. Jäime hätta individuaalsetes olukordades, nad said lihtsaid korvid ja kaitse ebakindlus kandus üle ka meie rünnakule. Kolmanda veerandi lõpuga läks mäng Kalevi kätte. Vahe tuli sisse ja sisuliselt see jäi kuni lõpuni. Rünnakul kogu meeskonna peale 10 korvisöötu võistkonna peale näitab, et täna ei sujunud hästi – hea mängu puhul on meil kirjas 15+ söötu. Aga peame selle kaotuse unustama ja teisipäeval algab meie jaoks BBLi play-off. Oleme viimase Eesti võistkonnana konkurentsis ja proovime lippu kõrgel hoida.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Gert Kullamäe intervjuu Delfile

TÜ/Rocki parimana viskas Evaldas Žabas 21 punkti ja võttis neli lauapalli. Kaheksast katsest neli kaugviset tabanud Gert Dorbek kogus 18 punkti ja kolm korvisöötu. Janar Talts oli 13 punkti ja kaheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile .

Kalev/Cramo parim oli Rolands Freimanis 17 punkti ja üheksa lauapalliga, kusjuures lätlane kogus kõik oma punktid teisel poolajal. Morris Curry viskas 14 ja Shawn King 10 punkti ja võttis üheksa lauapalli.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KMLis kirjas 21 võitu ja viis kaoust. Kalev/Cramo juhib tabelit täisedu 27 võiduga.

Järgmisel nädalal peab TÜ/Rock kaks kodukohtumist. Teisipäeval, 1. märtsil alustatakse Triobet Balti liiga veerandfinaalseeriaga Liepaja/Triobeti vastu. Kahe mängu kokkuvõttes parim selgub 8. märtsil Liepajas. Nädala lõpus, reedel, 4. märtsil võtab TÜ/Rock aga kodus vastu Rakvere Tarva. Pall pannakse mõlemal päeval mängu kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar