Kodus tuli Pärnule alla vanduda

Paf Korvpalli meistriliiga mängus võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits suvepealinna esindusvõistkonda Pärnu Sadamat. Kolmandal veerandajal otsustava vahe sisse teinud pärnakad võitsid mängu 89:77. Robin Kivi ja Charles Barton tõid Tartu eest võrdselt 17 punkti, Mihkel Kirves oli Pärnu parim 20 punkti, 13 lauapalli ja viie korvisööduga.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud mäng algas kodumeeskonna jaoks väga kurjakuulutavalt. Kolme minutiga jäädi 0:12 kaotusseisu ja peamist rolli selles mängisid pallikaotused. Peagi aga tartlased kosusid ja hakkasid end tasapisi mängu tagasi võitlema. Veerandi lõpus tehti omakorda 11:0 spurt, millega mänguseis viigistati. Pärnu võitis siiski esimese mänguperioodi 24:23.

Teise veerandi keskel sai Pärnu meeskond kätte nelja-viie punktilise eduseisu ja kui kodumeeskonnal õnnestuski korraks punkti kaugusele pääseda, siis leiti kohe taas paar vastuseta korvi ja edu püsis. Tartu meeskond lõpetas poolaja resultatiivselt, aga ikkagi tuli pikale pausile minna viiepunktilises 42:47 kaotusseisus.

Teine poolaeg algas tartlaste jaoks taaskord külma dušiga, kui pärnakad alustasid 11:3 spurdiga ja mõne mänguminuti järel oli Tartu jäänud 13 punktiga maha seisul 45:58. Sellest mõõnast tartlased enam korralikult toibuda ei suutnud ja enne viimast veerandit näitas tabloo Pärnu meeskonna 75:60 edunumbreid.

Kuigi vahe ei olnud väga suur, siis neljandal veerandil ei õnnestunud Tartu meeskonnal kuidagi oma head rünnakurütmi saada ja Pärnu kaitse lahti muukida. Pigem eksiti rünnakul ja Pärnul oli hea võimalus kiirest või poolkiirest rünnakust korv saada. Vahe püsis üle kümne punkti ja mängu lõpetas Tartu mängujuhi Charles Bartoni kolmene, mis vormistas Pärnu Sadama võidunumbriteks 89:77.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa eest kogusid Robin Kivi ja Charles Barton võrdselt 17 punkti, Kivile ka neli korvisöötu. Oliver Suurorg lisas 11 ja Emmanuel Wembi 10 punkti.

Pärnu Sadama särgis viskas Mihkel Kirves 20 punkti, võttis 13 lauapalli ja andis viis korvisöötu. Märt Rosenthal viskas 18 punkti ja andis seitse korvisöötu. Robert Valge arvele kogunes samuti 18 punkti ning Lauris Blaus viskas 14 silma. Pärnu poolel ei teinud kaasa nende soomlasest mängujuht Edon Maxhuni.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul otsustasid Pärnu lihtsad korvid mängu saatuse. „Mõlema poolaja algus oli kohutav. Esimesel poolajal rabelesime sellest seisust välja, aga teisel poolajal enam ei suutnud. Teise poolaja alguses saadud lihtsad korvid määrasid mängu saatuse ja me ei saanud enam neile lähedale. Pärnu on hästi komplekteeritud meeskond ja me ei saa selliseid kõikumisi endale lubada. Tänase põhjal võib öelda, et iga mees peab mänguks valmis olema ja siis on  meil võimalust,“ sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Moorits on kogunud 30 mänguga 10 võitu ja 20 kaotust ning sellega asutakse 6. tabelireal. Pärnu Sadam on 23 võidu ja kaheksa kaotusega teisel kohal.

Tartlaste järgmine mäng on reedel, 2. aprillil kui Paf Eesti-Läti liiga mängus võõrustatakse BC Kalev/Cramot. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00.