Kodus tuli Keilale alla vanduda

Paf Eesti-Läti liiga kolmandas mängus võttis Tartu Ülikool Maks & Moorits kodusaalis vastu liiga debütandi ja esimest võitu jahtiva Keila KK meeskonna. Külalised suutsid kohtumist algusest peale dikteerida ja said oma ajaloo esimese meistriliiga võidu kirja numbritega 89:69. Tartu parim oli Andrii Voinalovych 23 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud üle 600 inimese pidid paraku tunnistama kodumeeskonna halba viske- ja kaitsepäeva. Kristen Kasemetsa kaks kiiret kaugivset alustasid Keila 18:4 spurti, mille järel juhiti esimese veerandaja lõpuks 25:12. Vahe püsis teisel veerandajal ja suure osa veerandist suutis Tartu poole skoori teha vaid Andrii Voinalovych, samas kui teised mängijad olid hädas visketabavusega. Poolaja lõpuminutitel said tartlased küll vahe pisut väiksemaks ja pikale pausile mindi Keila 46:33 eduseisus.

Teisel poolajal ei suutnud kodumeeskond aga oma rünnakurütmi leida ja kindlas eduseisus Keila tabas nii kaugelt kui korvi alt ja hoidis kindlalt kättevõidetud edu. Kolmanda veerandi lõpus oli seis 67:48 Keilale ja lõpuks võitsid Peep Pahvi hoolealused oma hooaja ja ajaloo esimese Eesti-Läti liiga mängu tulemusega 89:69.

Andrii Voinalovych sai Tartu särgis kirja 23 punkti ja kolm lauapalli. Jalan McCloud lisas 13 ja Hendrik Eelmäe 12 punkti. Tomas Pavelka oli üheksa punkti ja 11 lauapalliga lähedal endale harjumuspärasele kaksikduublile.

Keila KK parim oli keskmängija Matej Radunic 20 punkti ja kaheksa lauapalliga. Marcis Vitols viskas 18 punkti ja andis kaheksa korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Kristen Kasemets lisas 15 ja Kaido Saks 14 punkti.

Tartu abitreeneri Olari Naritsa hinnang mängule oli karm. „Siin ei olegi midagi öelda. Null agressiivsust kaitses ja me ei suutnud esimesed kolm veerandit isegi viite viga täis teha. Mänguks valmisolek oli meil täna täiesti null. Peame kõik peeglisse vaatama. Mänguks ettevalmistust tehes ei alahinnanud me vastast, sest Keilal on pundis ka kogenud mängijaid. Nemad tegid omad asjad ära ja meie läksime ilmselgelt lati alt läbi ja tulemus ongi selline. Loodan, et sellist mängu sel hooajal enam ei tule,“ sõnas Narits.

Tartu Ülikool Maks & Moorits hoiab kahe võidu ja ühe kaotusega Eesti-Läti turniiritabelis kuuendat kohta. Keila on ühe võidu ja kahe kaotusega 11. real.

Tartu peab oma järgmise mängu teisipäeval, 18. oktoobril Riias sealse VEFi vastu. Taas kodus mängivad tartlased reedel, 21. oktoobril kell 19.00 ja siis tuleb külla Läti Ülikooli võistkond.

No Comments

Comments are closed.