Kodus tuli Kalev/Cramole alla vanduda

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Paf Eesti-Läti liiga 19. mängus BC Kalev/Cramot. Tasavägise esimese poolaja järel panid kalevlased oma paremuse teisel poolajal maksma ja võitsid mängu 78:60. Tartu parimana tõi mängujuht Charles Barton 21 punkti ja andis viis korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoone tühjade tribüünide ees peetud kohtumist alustasid väljakuperemehed maruliselt. Robin Kivi kolme kaugviskega võeti avaminutitega kohe juhtohjad ning veerandi keskel juhtis Tartu 18:8. Peagi käivitus aga ka kalevlaste mootor ning kaugvisetega vähendati veerandaja lõpuks kaotusseis neljale seisul 22:18.

Teisel veerandil hakkas jõudude vahekord minut minutilt rohkem pealinlaste poole kalduma. Veerandi keskel oli seis viigis 31:31 ja poolajale mindi juba kalevlaste 35:34 eduseisus.

Teisel poolajal vedas kalevlased käima nende mängujuht Marcus Keene, kes tabas 42:42 viigiseisult kaks kaugviset. Tihedama kaitsega suudeti Tartu meeskond nelja minut jooksul kuival hoida, samas kui ise visati kaheksa vastuseta punkti. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Kalev/Cramo juba 57:46.

Neljanda veerandi alguses said tartlased korraks vahe üheksale, aga kalevlaste kindlus vabaviskejoonel viis nad taas 15ga ette ning mängu saatus oli sellega otsustatud. Kohtumise lõppskooriks vormistati 78:60.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa mängujuht Charles Barton tabas viis kaugviset ning sai kirja 21 punkti ja viis korvisöötu. Lisaks temale jõudis kahekohalise punktisummani ka Robin Kivi visates 15 punkti ja võttes kuus lauapalli.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli pingilt sekkunud Janis Kaufmanis 15 punkti ja seda vaid 15 mänguminutiga. Marcus Keene ja Maurice Kemp lisasid võrdselt 12 punkti, Keenele ka neli korvisöötu ja Kempile viis lauapalli.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa hinnangul ei suudetud teisel poolajal mängudistsipliini hoida. „Täna oli eesmärk rünnakul distsipliini hoida ja oma võimalused lõpuni mängida. Vaikselt juba esimese poolaja lõpus hakkas meil kannatlikkus kaduma ja see jätkus teisel poolajal. Nad tegid ka oma korrektuurid kaitses ja sundisid meid tegema kiirustatud viskeid. Sellise satsi vastu piisab kui mõned vabad visked mööda panna ja teisel pool lõppeb see kiirrünnaku või ebasportliku veaga,“ sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kuus võitu ja 13 kaotust. BC Kalev/Cramol on tabelis 11 võitu ja kaks kaotust.

Tartlaste järgmine mäng on teisipäeval, 9. veebruaril, kui kodus võetakse vastu äsja koroonaisolatsiooni üle elanud AVIS UTILITAS Rapla meeskonna. Pall pannakse Tartu Ülikooli spordihoones mängu kell 19.00 ja kohtumisest teeb ülekande Delfi Sport.

No Comments

Comments are closed.