Kodus teeniti võit Tallinna Kalev/TLÜ üle

Päeva ainsas Paf Eesti-Läti liiga mängus võttis Tartu Ülikool Maks & Moorits vastu Tallinna Kalev/TLÜ võistkonna. Tasavägise mängu järel teenisid tartlased oma hooaja neljanda võidu numbritega 75:67. Will Rayman oli üleplatsimees 33 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kohapeale oli mängu vaatama kogunenud üle 250 inimese, kindlasti jälgisid paljud kossusõbrad mängu Delfi Spordi või Inspira vahendusel. Avaveerand kulges kodumeeskonna kontrolli all. Kiire 13:4 algedu kätte saanud tartlased näitasid enesekindlat rünnakut ja organiseeritud kaitset ning avaveerandi lõpuks näitas tabloo 28:19 eduseisu.

Teisel veerandil aga läks pisut mängurütm käest ja Tartu mängijad hakkasid liialt palju lootma kaugvisetele. Pealinlased kasutasid selle kohe ära ja Karl-Johan Lipsu vedamisel jõuti veerandaja keskel punkti kaugusele seisul 34:33. Kodumeeskond hoidis eduseisu tänu Will Raymani vabavisetele ja poolajale mindi Tartu 40:36 juhtimisel.

Kolmandal veerandil jätkus tasavägine heitlus. Tartu meeskond tegutses organiseeritult kaitses ja kalevlaste seniste mängude kõige ohtlikum mees Brandis Raley-Ross suudeti lõpuks hoida täitsa kuival. Rünnakuraskust vedas kodumeeskonnal Will Rayman, kes tõi punkte nii läbimurretest kui vabaviskejoonelt. Aga Lipsu korvidest oli Kalevil vastused võtta ja nii mindi viimasele veerandile vastu 55:55 viigiiseisus.

Neljandal veerandil käis punkt-punkti mäng kuni viimaste minutiteni. Kolm minutit enne lõppu oli Tartu edu kaks punkti seisul 69:67. Korv ja kaks vabaviset Raymanilt viisid võõrustajad kindlamasse eduseisu ja lõppskoori 75:67 vormistas Robin Kivi vabavisetega.

Will Rayman tegi taaskord suurepärase mängu ja kogus Tartu Ülikool Maks & Mooritsa parimana 33 punkti ja kaheksa lauapalli. Tomas Balciunas sai kirja 12 punkti ja 11 lauapalli. Hendrik Eelmäe viskas 11 punkti, andis seitse korvisöötu ja võttis viis lauapalli. Samuti 11 punkti peale jäi Robin Kivi. Tartu poolel ei teinud kaasa trennis põlve vigastanud Channel Banks.

Tallinna Kalev/TLÜ parimana sai Karl-Johan Lips kirja 24 punkti ja kuus lauapalli. Emanuel Wembi viskas 14 punkti ja võttis 11 lauapalli, Mario Paiste arvele jäi 12 punkti.

Toomas Kandimaa sõnul saadi täna hästi hakkama vastaste liidri Brandis Raley-Rossiga. „Saime Rossi täna ohjes hoitud, aga eks teisipidi tähendas see seda, et Kalevi teised mängijad hakkasid rohkem pahandust tegema. Püüame rünnakuid kontrollida, et ei tuleks pallikaotuseid. Selle võrra ei ole mängupilt võibolla nii atraktiivne ja jääme aeg-ajalt rünnakutel hätta, aga see on hästi, et täna kogunes pallikaotuseid vähe,“ sõnas Kandimaa.

Üleplatsimehe Will Raymani sõnul annab ta endast parima nii kaitses kui rünnakul. „Võistkonnakaaslased leidsid mu täna üles ja püüdsin lauas olla võimalikult aktiivne. Mul on hea meel, et täna visked läksid ja tänud kaaslastele, et nad mind üles leidsid. Oleme saanud nüüd mängida kodus mitu mängu ja hea rütmi kätte. Teeme siin saalis palju trenni ja mängudel käib isegi Covidiga päris kenasti publikut, nii et mul on väga hea meel siin mängida,“ ütles Rayman.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas neli võitu ja kolm kaotust. Et põhiturniiril mängitakse ainult Eesti võistkondadega, siis annab see Eesti klubide seas kolmanda tabelirea. Tallinna Kalev/TLÜ on kahe võidu ja seitsme kaotusega viimasel ehk seitsmendal real.