Kodus teeniti võidulisa

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas PAF Eesti-Läti liiga kuuendas mängus Valmiera GLASS VIA meeskonda. Närvilises ja skoorivaeses mängus hoidis Tartu meeskond mänguohje enda käes ja võitis lõpuks 65:63. Adomas Drungilas tõi tartlaste parimana 17 punkti ja noppis 11 lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunes pühapäeva õhtupoolikul korvpalli vaatama üle 500 inimese, kes lootsid näha, kuidas kodumeeskond neljamängulise kaotusteseeria ära lõpetab. Esimese veerandi viimase paari minutiga suutsidki tartlased 11:2 spurdiga mängu enda kätte haarata. Efektse lõpu tegi spurdile Hendrik Eelmäe, kui tabas koos veerandi lõpusireeniga kauge kolmese. Esimene veerand Tartule 24:15.

Valmiera mängijad ei jätnud asja siiski niisama ja tegid kohe teise veerandi alguses omakorda 7:0 spurdi, mis mängu taas võrdsustas. Adomas Drungialse ja Robert Valge vedamisel hoidis Tartu Ülikool mõnepunktilist eduseisu kuni poolaja päris viimaste minutiteni. Viimase poole minutiga viskasid lätlased neli vastuseta punkti ja pikale pausile läksid meeskonnad 37:37 viigiseisul.

Jõujooned püsisid sama ka teisel poolajal. Tartu meeskonnal hakkasid skoori tegema ka teised mängijad peale Valge ja Drungilase ning selle najal püsiti kolme-neljapunktilsies eduseisus. Kent-Kaarel Vene kolm vabaviset viisid kodumeeskonna viimasele veerandile 55:48 eduseisus.

Viimase veerandi keskel suurendasid tartlased eduseisu seitsmele-kaheksale punktile ja võit tundus juba kindel olevat. Valmiera poolelt alustas aga Robert Krastins vabavisetega 7:2 spurti, mis 35 sekundit enne mängu lõppu lätlased vaid kahe punkti kaugusele tõid. Tartlaste viimane rünnak punktilisa ei toonud ja Valmieral oli tegelikult ka variant oma lõpulahendusega seis viigistada, aga Hendrik Eelmäe vaheltlõige nurjas selle plaani. Nii sai Tartu Ülikool turniiritabelisse kirja väärtusliku 65:63 võidu.

Juba harjumuspäraselt tegi Tartu ridades parima mängu tsenter Adomas Drungilas lõpetades mängu 17 punkti ja 11 lauapalliga. Robert Valge kogus 16 punkti ja Robin Kivi viskas 11 punkti.

Valmiera edukaimana sai Valter Veveris kirja 12 punkti. Robert Blumbergs ja Valters Janis Liepins kogusid võrdselt 10 punkti ja vastavalt seitse ning kuus lauapalli.

Tartu Ülikooli meeskonna abitreeneri Toomas Kandimaa hinnangul oli mängu kõige positiivsemaks asjaks võit. „Täna suutsime kaitse poolel teha korraliku esituse, aga rünnakul oleks pidanud olukordi paremini lahendama. Kõige positiivsem on see, et saime võidupunktid kirja ja ehk saame siit järgmisteks mängudeks kindlust juurde,“ sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikooli on PAF Eesti-Läti liigas kirjas kaks võitu ja neli kaotust ning see annab 10. koha. Valmieral on samuti kaks võitu, aga kuus kaotust ja turniiritabelis seega kaks kohta tagapool.

Tartlaste järgmine mäng on laupäeval, 9. novembril kell 17.00 Ventspilsis. Taas kodus mängitakse pühapäeval, 17. novembril ja siis on vastaseks AVIS UTILITAS Rapla.

Mängu tipphetked

Abitreener Toomas Kandimaa kommentaar

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud