Kodus Tallinna Kalevi vastu külalislahkust ei näidatud

Tartu Ülikool/Rock teenis järjestikku neljanda võidu G4S korvpalli meistriliigas alistades 96:54 külla sõitnud Tallinna Kalevi. Ivan Nelyubov oli 16 punktiga TÜ/Rocki resultatiivseim mängija.

Külalised pealinnast läksid mängu avasekunditel küll juhtima, ent nende esimese minuti viis punkti oli tükiks ajaks kogu nende saak – alles esimese veerandaja viimastel sekunditel said nad jälle punktilisa. Kodumeeskond sai samas aga hea mängurütmi kohe algusest kätte ja võitsid avaveerandaja 25:7.

Samas võtmes jätkus ka kogu ülejäänud kohtumine. Tartlaste koormus ja punktsaak jagunes küllaltki ühtlaselt kogu meeskonna peale, samas kui kalevlased lootsid palju senistes mängudes üle 20 punkti visanud Marc Campbellile, ent tema visked ei tabanud. Poolajavileks juhtisid võõrustajad 55:22.

Teisel poolajal osutasid külalised küll pisut südikamat vastupanu, aga et vahe püsis 40 punkti ringis, siis pinget mängu ei tekkinud. TÜ/Rock vormistas võidunumbriteks 96:54.

Ligi 17 minutiga kogus tsenter Ivan Nelyubov 16 punkti ja viis lauapalli. Kaks kaugviset tabanud Kristo Saage arvele jäi 11 ja Timo Eichfuss viskas 10 punkti. Justin Ingram viskas üheksa punkti ja andis ka sama palju korvisööte. Tartlaste ridades said käe valgeks kõik 11 platsil käinut.

Väljakult 19st viskest neli tabanud Marc Campbell oli kalevlaste parim 11 punkti ja kuue korvisööduga.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe kiitis mängijate keskendumist. „Meeste poolt väga hea kontsentratsioon mängule ja kõik olid mänguks valmis,“ kiitis Kullamäe mängijaid. „Eriti head meelt tegi vahetuste rotatsioon – kõik mehed said platsile minnes nii kaitses kui rünnakul oma rollist aru ja oli hea meeskonnatöö.“

TÜ/Rockile oli see neljandaks järjestikkuseks võiduks G4S meistriliigas ja et kõik mängud lähevad arvesse kahekordselt annab see tabelisse kaheksa võitu ja selge liidrikoha. Juba reedel, 26. vastamisi minnakse esimest korda vastamisi Kalev/Cramoga, kes täna alustas Balti liiga mänge Pärnu vastu 80:70 võiduga. TÜ/Rocki ja Kalev/Cramo mäng algab reedel kell 19.00 ja pilet mängule on 6€ ja sooduspilet 5€.

TÜ/Rock vs Tallinna Kalev – 96:54
Veerandajad – 25:7, 30:15, 19:16, 21:16