Kodus saime Pärnu vastu võidulisa

Eesti-Läti liiga hooaja 15. kohtumises teenis Tartu Ülikool Maks & Moorits oma 10. võidu alistades kodus Pärnu Sadama. Avapoolaega kontrollinud tartlased lasid pärnakad enne viimast perioodi küll mängu tagasi, aga võitsid lõpuks mängu 88:78. Märt Rosenthal oli mängu parim 31 punkti, seitsme korvisöödu, seitsme lauapalli ja efektiivsusnäitajaga 45.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunes mängu vaatama ligi 600 inimest, kes nägid küllaltki sarnase stsenaariumiga mängu kui mõni päev varem Keila vastu. Avaveerandil sai kodumeeskond Märt Rosenthali vedamisel kätte 20-punktilise eduseisu, mis veerandi lõpuks küll pisut sulas. Esimesed 10 minutit Tartule 29:15. Teisel veerandil näitasid mõlemad meeskonnad võitluslikku mängu ja et platsil oli palju ühise ajalooga mängijaid, läksid olukorrad vahel sportlikult teravakski. Mäng püsis Tartu kontrolli all ning Märt Rosenthali korv viis meeskonnad pikale pausile seisul 53:35.

Riietusruumist tuli tagasi aga hoopis teistsugune Pärnu meeskond. Kui avapoolajal oli Pärnu mängujuht Isiaiah Hart varjus püsinud, siis kolmandal veerandil võttis ta skoorimise enda peale ja koos Robert Valgega veeti pärnakad taas mängu tagasi. Kolmanda veerandi teise poolega tegi Pärnu 22:6 spurdi ja sellega jõuti viimaseks neljandikuks kolme punkti kaugusele seisul 71:68.

Viimane veerand kulges põnevalt, aga Tartu hoidis siiski eduseisu. Suvepealinlased said korduvalt vahe kolmele, aga sellest enamaks ei jagunud. Siim Markus Posti läbimurre tegi kolm ja pool minutit enne mängu lõppu seisuks 81:78, aga kohe vastas sellele Rain Veideman korviga ja paar minutit hiljem viis Kristjan Kitsingu kolmene Tartu juba kaheksaga ette. Üle 38 minuti mänginud Kitsing vormistas vabavisetega ka lõppskoori 88:78.

Pisut alla 35 mänguminutiga kogus Märt Rosenthal Tartu parimana 31 punkti, seitse korvisöötu ja seitse lauapalli. Seejuures näitas tagamängija väga head visketabavust tabades väljakult 13st viskest 10 ja üheksast vabaviskest kaheksa. Neli kaugviset tabanud Kristjan Kitsing lõpetas mängu 19 punkti ja 10 lauapalliga. Rain Veideman lisas 11 ja Rinalds Malmanis 10 punkti.

Pärnu eest said võrdselt 19 punkti kirja nii Robert Valge kui Isiah Hart, viimane andis ka kuus korvisöötu. Troy Barnies panustas 10 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Gundars Vetra sõnul on meeskonna mäng liialt kõikuv.

Meil jääb stabiilsusest puudu. Peame suutma hoida kogu mängu jooksul nii individuaalselt kui meeskonnana ühtlast joont. Meil on väga häid perioode, kui saame kaitses pidama, võitleme pallide pärast ja rünnak sujub. Ja siis ühtäkki ei jõua kaitsesse, jääme lauas hätta ja fookus kaob. Aga lõpuks spordis on ju peamine see, mida tabloo mängu järel näitab. Seni, kui seal on võidunumbrid, olen ma muidugi meeskonna üle uhke, aga eks treenerina tahaks neid halvemaid perioode ära hoida ja ühtlasemalt mängida.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu meeskonnal on nüüd Eesti-Läti liigas 10 võitu ja viis kaotust ning sellega jagatakse Riia Zelliga 5.-6. kohta. Pärnul on kirjas viis võitu ja kaheksa kaotust.

Järgmisel nädalal peab Tartu meeskond kaks kodumängu. Teisipäeval, 19. detsembril kell 19.00 võõrustatakse ENBLi raames inglaste Bristol Flyersi võistkonda. Kalendriaasta viimane mäng peetakse reedel, 22. detsembril ja siis tuleb külla BK Liepaja meeskond.

No Comments

Comments are closed.