Kodus pidime Kalev/Cramole alla vanduma

Eesti-Läti liiga põhiturniiri eelviimases kodumängus võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits eurosarjas heas hoos olevat BC Kalev/Cramot. Tasavägise heitluse järel sai 73:67 võidu kirja Kalev/Cramo. Ty Gordon kogus Tartu meeskonna parimana 20 punkti, viis lauapalli ja neli korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli neljapäeva õhtul mängu vaatama kogunenud üle 800 inimese ja kohale tulnud ei pidanud mängus pettuma. Viigilise 21:21 avaveerandi järel sai Kalev/Cramo teisel veerandajal initsiatiivi ja läks kohtumist viie-kuue punktiga juhtima. Poolajapausile mindi kalevlaste 38:33 eduseisus.

Kolmanda veerandi keskpaigas tegi Tartu 39:47 kaotusseisus pooleteise minutiga 7:0 spurdi ja jõudis punkti kaugusele. Vabavisete toel said kalevlased enne viimast veerandit 58:53 juhtima. Neljandat veerandit alustasid külalised 7:2 spurdiga ja kätte võidetud eduseisu kalevlased enam ohtu ei pannud ning võitsid mängu 73:67.

Viimasel veerandil vigadega hätta jäänud ja viie veaga välja langenud Ty Gordon oli Tartu parim 20 punkti, viie lauapalli ja nelja korvisööduga. Tomaš Pavelka kogus kaksikduubli 11 punkti ja 12 lauapalliga. Samuti 11 punkti peale jäi Andrii Voinalovych, lisaks kogus ta viis lauapalli.

Oleksandr Kovliar sai Kalev/Cramo efektiivseimana kirja 11 punkti ja kaheksa korvisöötu ning efektiivsusnäitaja 23. Wes Van Beck viskas 13 punkti, Tanel Kurbas 12 ja Alterique Gilbert ning Martins Meiers võrdselt 10 punkti.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul ei suudetud mängu lõpus täiendavat käiku leida. „Alustasime mängu hea energiaga ja pidasime plaanist kinni. Kalev karistab väikesed eksimused väga hästi ära. Lõpupoole ei olnud meil piisavalt energiat mängu muudatuse toomiseks, sest nad hoidsid meie tagamängijatel koguaeg survet peal. Kalev/Cramo oli meist täna enesekindlam ja viskas õigel ajal sisse. Teisipäevase mänguga võrreldes oli mängupilt pisut parem: mängisime täna meeskondlikumalt ja leidsime vabad mehed paremini üles. See näitab, et suudame küll palli sööta, aga seda tuleb pidevalt meelde tuletada,“ sõnas Mazurs.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Eesti-Läti liigas kirjas 18 võitu ja 10 kaotust ning sellega ollakse tabelis viiendal real. Kalev/Cramol on 21 võitu ning viis kaotust ja sellega ollakse kolmandal kohal.

Sel nädalal ootab tartlasi ees võõrsil mäng BC Tarvaga ja seda laupäeval kell 17.00. Põhiturniiri viimases mängus võõrustab Tartu meeskond pühapäeval, 19. märtsil Viimsi/Sportlandi meeskonda.

No Comments

Comments are closed.