Kodus pidi Kalev/Cramole alla vanduma

Tartus peeti laupäeva õhtul maha selle hooaja esimene tõsine vastasseis Tartu Ülikooli ja Tallinna Kalev/Cramo vahel. Kodumeeskonnal tuli terve mängu tagaajaja rollis olla ning kolmandal veerandajal sisse lastud vahe suudeti lõpuminutitel küll paaripunktiliseks mängida, ent lõpuks tuli vastu võtta 82:89 kaotus. Sten Sokk viskas Tartu Ülikooli parimana 22 punkti ja andis kolm korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud ligi 1500 inimest nägid nende võistkondade kohtumisele omast tasavägist mängu. Esimesed 20 mänguminutit selgeid jõujooni paika ei pannud ja poolaja lõpuks oli kodumeeskond punktiga maas 39:40. Tõrvaks meepotis oli ehk Vallo Allingu viis viga, mis ta seitsme mänguminutiga tegi.

Teisel poolajal hakkas Kalev/Cramo vaikselt eest libisema ja kolmanda veerandaja keskel oli sisse saadud kuue-seitsme punktiline eduseis ning seda hoiti kuni veerandaja lõpuminutiteni, mil Kristo Saage kolmene alustas 7:2 spurti ja Rain Veidemani korv lõpetas kolmanda veerandaja seisul 63:66.

Viimasel neljandikul ei saanud aga Tartu Ülikool esimese paari minuti jooksul korvi ja samas tegid sinistes vormides skoori Bamba Fall ja Pavel Ulyanko. Peagi oligi tablool kaotusnumbrid 63:73. Endale kaevatud august suutis meeskond peaaegu välja tulla kui Rain Veidemani ja Kristo Saage kolmesed vahe taas kolmele punktile vähendasid. Kui viimasel minutil aga ei suudetud kuidagi kaugviskeid korvi saada, hoolimata sellest, et ühel rünnakul saadi neli korda proovida, siis oli selge, et seekord lahkub platsilt võitjana Kalev/Cramo. Mängu lõppnumbrid kodumeeskonna poolt vaadatuna olid 82:89.

Tartu Ülikooli skoorijate rida juhtis Sten Sokk 22 punkti ja kolme korvisööduga. Bill Amis oli meeskonna efektiivseim 15 punkti ja kaheksa lauapalliga. Rain Veidemani arvele jäi 18 punkti ja viis lauapalli. ja viis lauapalli.

Kalev/Cramo eest viskas parimana 16 punkti Armands Skele. Pavel Ulyanko arvele kanti 12 ning Tanel Soku ja Gregor Arbetile 11 punkti.

Tartu Ülikooli peatreeneri Indrek Visnapuu hinnangul saavad sellistes kohtumistes määravaks pisiasjad. „Mulle tuleb silma ette mitu olukorda, kus kaitseolukorras saime juba 20 sekundit korralikult tehtud, aga siis tuli mingi rumal viga või kukkus neile lauapall. Sellistes mängudes hakkavadki lugema pisikesed nüansid ja täna läks mäng niipidi,“ ütles Visnapuu mängujärgselt. „Aga meil ootab veel ees pikk hooaeg ja ma olen kindel, et järgmises mängus anname neile taas korraliku lahingu.“

Tartu Ülikooli mängud jätkuvad koduses liigas kolmapäeval, 19. oktoobril kui pealinnas mängitakse Tallinna Kaleviga. Järgmine kodumäng on esmaspäeval, 24. oktoobril ja siis on vastaseks Balti liiga uustulnuk Ljubertsõ Triumph.

0 kommentaari

Lisa kommentaar