Kodus kümnepunktiline võit Rapla üle

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võttis oma hooaja kümnendas võistlusmängus vastu AVIS UTILITAS Rapla. Tasavägise mängu lõpuks sai Tartu kirja 80:70 võidu. Kodumeeskonna parima esituse tegi Kregor Hermet 26 punkti ja viie lauapalliga. Paar päeva tagasi meeskonnaga liitunud Tanel Sokk tõi 13 punkti ja andis viis korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoones üle poole tuhande pealtvaataja ees peetud kohtumine kulges tasavägiselt. Tartu Ülikool jäi avaveerandi keskel kuuepunktilisse kaotusseisu, aga 10:2 spurdiga saadi taas mängu tagasi. Esimese veerandi võitis Tartu Ülikool 17:14.

Teisel veerandil pääses Tartu omakorda kuue-seitsme punktiga ette, aga nüüd oli Rapla see, kes oma leegionäride korvidest taas mängu tagasi tuli ja ohjad haaras. Rapla võitis poolaja 34:30.

Teisel poolajal võttis tuurid üles Tartu poolelt Kregor Hermeti ja Rapla kapteni Indrek Kajupanga duell. Vastastikku skoorides püsis mäng võrdne, kuigi Rapla hoidis paaripunktilist edu. Veerandi lõpu mängis tugevamalt aga kodumeeskond ja Kregor Hermeti viimase sekundi kauge kolmene viis meeskonnad viimasele veerandil Tartu 50:48 eduseisus.

Mängujuhi Tanel Soku liitumisest kindlust saanud tartlased hoidsid viimasel veerandil kätte võidetud edu, kuigi Kajupank ja Sven Kaldre seda pidevalt ohustada püüdsid. Kui mängida jäi kolm minutit vähendas Kaldre kaugvise vahe kahepunktiliseks seisul 64:62 ja poolteist minutit hiljem taas Kaldre kolmese järel 67:65. Robert Valge kolmene ja Tanel Soku ning Adomas Drungilase koostöös tehtud korralik pealtpanek kallutas aga võidu Tartu poolele. Mängu lõpetas Kregor Hermet veel ühe viimase sekundi kaugviskega, mis tõi tabloole 80:70 võidunumbrid.

32 minutit mänginud Kregor Hermeti reale kirjutati 26 punkti ja viis lauapalli. Adomas Drungilas viskas 17 punkti, korjas seitse lauapalli ja andis kolm korvisöötu. Robert Valge ja Tanel Sokk jäid võrdselt 13 punkti peale, Valgele sai kirja ka kolm ja Sokule viis korvisöötu.

AVIS UTILITAS Rapla eest viskas Indrek Kajupank parimana 20 punkti. Neli kaugviset tabanud Sven Kaldre kogus 13 punkti ja kolm korvisöötu. Christopher Tawiah sai 10 punkti ja 12 lauapalliga kirja mängu ainsa kaksikduubli.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene hinnangul suudeti palli paremini kontrollida. „Täna oli meil kannatust rohkem, suutsime palli kontrollida ja rünnakud lõpuni mängida. Valmistusime nende maa-alaks ja see läks asja ette. See oli tähtis võit, sest eneseusu taastamine on võimalik just selliste mängudega. Näeme, et kui asju õigesti teha, siis tuleb ka võit,“ sõnas Vene.

Mängu Mapri Nurgakivi Kregor Hermeti sõnul tahtis kogu võistkond võitu väga. „Eelmise nädala mäng oli loodetavasti selle hooaja madalaim punkt ja selge, et peame sealt üles ronima. Täna kiidan kogu võistkonda; oli võitlust, kõik hoidsid mängust hammastega kinni ja tahtsid võita,“ ütles Hermet.

Tartu Ülikoolil on nüüd PAF Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kolm võitu ja viis kaotust, AVIS UTILITAS Raplal viis võitu ja neli kaotust. Järgmise nädalal sõidab Tartu meeskond külla TalTechile ning mäng algab TalTech spordihoones pühapäeval, 24. novembril kell 16.00.

Mängu tipphetked

Kregor Hermeti mängukommentaar