Kodus jäädi alla Pieno Zvaigzdesile

Tartu Ülikool/Rock pidas oma hooaja esimese Balti liiga kodumängu leedukate Pieno Zvaigzdesi vastu. Hoolimata teisel veerandajal sisse lastud vahele suurele vahele võideldi end mängu tagasi ja lõpusekunditel oli võimalus mäng veel lisaajale viia. Paraku seda ei juhtunud ja vastu tuli võtta 66:68 kaotus. Augustas Peciukevicius kogus parimana 13 punkti.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud laupäevane publik lootis näha kodumeeskonna võitu ja kuni teise veerandaja keskpaigani TÜ/Rock juhtiski kohtumist. Ent seisult 30:22 lasti leedukatel teha 21:0 spurt ja nii oldi poolajaks jäädud 30:43 kaotusseisu.

Teisel poolajal läks mängupilt küll paremaks ja mida väiksemaks muutus vahe, seda emotsionaalsemaks ka publik ja mängijad. Kolmanda veerandaja lõpuks oli vahe vähendatud kuuepunktiliseks – 49:55 ning mängu viimaste minutitega jõuti ka kahe punkti kaugusele. Veel lõpusekunditel oli Timo Eichfussil võimalus mäng lisaajale viia, ent vise läks mööda ja nii tuli vastu võtta 66:68 kaotus.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe nägi kaotuse põhjuseid teise veerandaja mõõnas. „Teine veerandaeg oli kui külm dušš ja eelkõige rünnaku poolelt. Teatud hetkedel ükski asi ei õnnestunud ja vastased olid teisel veerandajal ilmselgelt agressiivsemad suurem kui meie,“ hindas Kullamäe. „Kolmandal ja neljandal olime sellised nagu peaksime olema koguaeg. Hea, et saime mängu tagasi ja lõpus oli ka võimalus.“

TÜ/Rocki resultatiivseim oli Augustas Peciukevicius kogudes 13 punkti, kaugvisked seejuures kolmest kolm. Timo EIchfussi arvele jäi 12 punkti ja seitse lauapalli. Vincent Simpson tõi 10 punkti ja andis kolm korvisöötu.

Pieno Zvaigzdesi parim oli mullune rokimees Egidijus Dimsa 13 punkti ja seitsme lauapalliga. Evaldas Kairys lisas 11 ning Rolandas Alijevas 10 punkti ja kuus korvisöötu.

One Comment

Lisa kommentaar