Kodus jäädi alla Körmendile, aga alagrupp siiski võideti

Tartu Ülikool/Rockil oli võimalus koduseinte toel kindlustada EuroChallenge B alagrupi võit. Korralik algedu mängiti siiski maha ning lõpuks tuli tunnistada ungarlaste Körmendi 81:83 paremust. Janar Talts oli TÜ/Rocki resultatiivseim 17 punkti ja üheksa lauapalliga. Aga et alagrupi teises kohtumises alistas Lukoil kodus Rovinari Energia, siis läheb TÜ/Rock järgmisse ringi B alagrupi võitjana.

TÜ/Rocki algus oli suurepärane – Janar Talts tõi meeskonna esimestest 16st punktist 11 ning kolm minutit enne veerandaja lõppu juhiti 16:4. Külalised sellest siiski ära ei kohkunud ning veerandaja lõpuks oli TÜ/Rocki edu sulanud kaheksale seisul 21:13.

Kui esimesel veerandajal säras Janar Talts, siis teisel veerandajal tuli TÜ/Rocki pingilt hästi mängu Valmo Kriisa – tema veerandajaga visatud kolm kaugviset hoidsid meeskonda vee peal. Körmend jõudis oma inglasest tsentri Ryan Richardsi vedamisel üha lähemale ja Walter Lemoni kaugvise viis ungari meeskonna esimest korda ette seisul 35:34 ning poolaja lõpuni jäi mängida neli minutit. Külalised haarasid tasavägise mängu initsiatiivi ning võitsid poolaja 47:45.

Mängu poolajal, pärast TÜ ASK noorte võimlejate kava, peeti maha korralik viskevõistlus VIPide ja fänniklubi vahel ning mängu tulemusena kuulus Saku Õlletehase 500 euro suurune toetus VIPidele, kes selle Rocki noortekorvpalli edasi suunasid.

Kolmandal veerandajal jätkus külaliste hea viskehoog ning kuigi esimeste minutitega läksid tartlased viie punktiga kohtumist juhtima, vaigistas nende hoo kohe Czaba Ferencz kahe kiire kaugviskega. Poolteist minutit enne veerandaja lõppu oli seis taas 60:60 viigis, aga veerandaeg lõppes taas Körmendi 65:62 eduseisus.

Viimase veerandaja keskel hakkas TÜ/Rock välja ronima kuupunktilisest kaotusseisust ja Tanel Soku ning Gert Dorbeku korvidest seda ka suudeti. Minut enne kohtumise lõppu oli tablool 80:80 viigiseis pärast Dorbeku kahte vabaviset. Richards viis Körmendi taas ette ja lõpuminuti vabavisetega ei suutnud TÜ/Rock ette minna ja lõpuks tuli tunnistada 81:83 Körmendi paremust.

TÜ/Rocki särgis kogus Janar Talts parimana 17 punkti ja üheksa lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Gert Dorbek kogus 15 punkti ja samuti kolm kaugviset tabanud Valmo Kriisa viskas 11 punkti.

Körmendi liider oli Ryan Richards 20 punkti ja kuue lauapalliga.Rolland Török ja Czaba Ferencz tabasid kahepeale 6/7 kaugviset ning lõpetasid võrdselt 15 punkti peal.

TÜ/Rocki peatreeneri sõnul üllatasid mõningad vastaste mängijad. 

Raske mäng oli. Teisel veerandajal oli meil probleeme nii rünnakul kui kaitses, nemad said samas hoo üles ja tabasid edasi väga hästi. Nende number 11 (Sonyak) ja 14 (Török) üllatasid selles osas, aga selline see korvpall on. Lõpus olime küll taga, aga suutsime raskest olukorrast välja tulla. Lõpulahendust ei suutnud me korralikult ära kommunikeerida ja nii ta läks. Aga hea, et pääseme järgmisse ringi ja vaatame, kes vastu tuleb.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil ootab selle aastanumbri sees veel ees karikavõistluste finaalturniir Rakveres. Laupäeval, 20. detsembril kell 18.00 minnakse poolfinaalis vastamisi TTÜ KKga. Kohamängud on pühapäeval – pronksimäng kell 17.30 ja finaal kell 20.00.

No Comments

Comments are closed.