Kodus ei suudetud Trefli Sopotit alistada

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas esimese Põhja-Euroopa liiga kodumängu võõrustades Poola liigas teist kohta hoidvat Trefl Sopotit. Tartlased ajasid terve mängu külalisi taga ja pidid lõpuks tunnistama 72:76 kaotust, kuigi veel lõpuminutil oli võimalus mäng enda kasuks pöörata. Leemet Böckler tõi tartlaste parimana 22 punkti ja viis lauapalli.

Pühadejärgselt oli Tartu Ülikooli spordihoonesse mängu vaatama kogunenud ligi pool tuhat inimest, kes nägid, kuidas kodumeeskond hästi komplekteeritud Poola külalistel hammastega kinni hoidis. Tasavägise avaveerandi järel (18:15 Sopotile), said poolakad teisel veerandil oma asjad paremini toimima ja Sopot juhtis poolajaks 43:31.

Teist poolaega alustas Tartu meeskond aga taaskord väga hästi ja 9:0 spurdiga võideldi end mängu tagasi ning vahe kolmele punktile seisul 40:43. Kolmanda veerandaja järel juhtis Sopot 55:51. Viimasel veerandajal sai Sopot tänu lätlase Rolands Freimanise korvidele korraks taas 10 punktiga ette, ent Leemet Böckleri vedamisel said tartlased vahe taas tagasi mängitud. Ligi kolm minutit enne lõppu oli Tartu kaotusseis pärast Böckleri kahte kiiret kaugviset minimaalne 68:69. Minut enne lõppu oli seis 72:73 Tartu poolt vaadatuna ja veel paarkümmend sekundit enne lõpuvilet oli tartlastel võimalik seis viigistada, aga korvialuses võitluses ei suudetud järjestikku viskeid tabada. Mängu lõppseisu 76:72 Sopoti võidu tõi tabloole kolmikduublile lähedal olnud Sopoti tagamees Garret Nevels vabavisetega.

Tartu meeskonna parim oli 31 mänguminutiga 22 punkti ja viis lauapalli kogunud Leemet Böckler. Jalan McCloud lisas 16 punkti, viis lauapalli ja viis korvisöötu. Brandon Johnsoni arvele kirjutati 10 punkti ja üheksa lauapalli.

Trefl Sopoti kõige kasulikum mängija oli Rolands Freimanis 13 punkti ja 11 lauapalliga. Samuti 13 punkti tõi Jean Salumu. Ivica Radic kogus 10 punkti ja üheksa lauapalli ning kõige universaalsem oli Garrett Nevels üheksa punkti, üheksa lauapalli ja kaheksa korvisööduga.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi hinnangul tuleb kvaliteetse vastase vastu näidata maksimumtaset.

Selliste mängude võitmiseks on väga tähtis mentaalne pool. Me ei saa teha kergeid pallikaotuseid, millega lasime nad teise veerandi lõpus kümnega eest ära. Neil leidus vajalikel hetkedel mehed, kes võtsid skoorimise enda peale. Hea, et me püsisime mängus kuni lõpusekunditeni ja meil oli võimalus lõpus mäng viigistada. Suuremad võistkonnad ei saa meid alahinnata ja meil oli võiduvõimalus, aga võibolla me ei ole siis veel valmis regulaarselt nii füüsilist ja ebamugavat mängu mängima kui vaja. Selliste mängude võitmiseks peame mängima oma maksimumtasemel ega tohi teha kergeid eksimusi. Teisel poolajal saime palli paremini liikuma, lauapalle ja mõni mängija tõusis päris hästi esile.Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartlastel on nüüd Põhja-Euroopa liigas kirjas üks võit ja üks kaotus. Sel nädalal peetakse veel üks kodumäng kui neljapäeval, 29. detsembril mängitakse kell 18.00 Valmiera GLASS VIAga. Mäng läheb nii Eesti-Läti liiga kui Põhja-Euroopa liiga arvestusse.

No Comments

Comments are closed.