Kodus ei õnnestunud Ogre vastu Eesti-Läti liiga võiduarvet avada

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma Paf Eesti-Läti liiga hooaja teise kodumängu võõrustades BK Ogret. Tasavägise avapoolaja, ent Ogrele kuulunud kolmanda veerandajaga mängust väljus 81:75 võitjana Läti võistkond. Hendrik Eelmäe kogus Tartu meeskonna parimana 22 punkti ja 12 lauapalli, Ogre eest viskas Janis Antrops 17 punkti.

Tartu Ülikooli spordihoones paarisajapealise publiku ees peetud mäng kulges kodumeeskonna jaoks tõusude ja mõõnadega. Avaveerandil ei suutnud tartlased oma mängu jooksma saada ning kaotasid veerandi 16:25. Teisel perioodil aga hakkasid tabama kaugvisked ja Hendrik Eelmäe juhtimisel võideldi end mängu tagasi. Poolaeg siiski Ogrele 39:38.

Tartu meeskonna jaoks kõige probleemsemaks osutus kolmas veerandaeg. Ogre alustas 10:3 spurdiga, millega haaras initsiatiivi. Tasapisi suurendati eduseis kümnekonnale punktile ja Ogre juhtis enne viimast neljandikku 58:49.

Neljandal veerandil vahe enam suuremaks ei kärisenud ja mõni minut enne kohtumise lõppu pani Tartu kokku 7:0 spurdi, millega jõuti viie punkti kaugusele seisul 70:75. Ogrel olid aga sellele vastused olemas kogenud Rinalds Sirninsi ja Rihards Zebergsi korvidest ja nii võitsid lätlased lõpuks mängu 81:75.

Üle 33 minuti platsil viibinud Hendrik Eelmäe arvele kogunes 22 punkti, 12 lauapalli ja neli korvisöötu, kaugviskeid tabas mees seejuures üheksast viis. Adomas Drungilas lisas 13 punkti ja kaheksa lauapalli. Pingilt sekkunud Emmanuel Wembi ja Patrik Saal kogusid võrdselt 11 punkti.

Viis kaugviset tabanud Janis Antrops oli Ogre parim 17 punktiga. Rinalds Sirsnins ja Rihards Zebergs viskasid võrdselt 11 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul kõikus tänane mäng päris palju.

„Alguses jäime taha, teises saime read paremini paika, aga kolmanda veerandi alguses lasime mängu jälle kõikuma. Ogre on kogenud võistkond, kellel on kaitses plaanid paigas ja nii nagu nad rünnakul võimaluse said, nii nad selle ära kasutasid.”Toomas Kandimaa, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu meeskonnal on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kolm kaotust, Ogrel kaks võitu ja kaks kaotust. Tartu järgmine võimalus võidulisa hankida on reedel, 29. oktoobril kell 19.00 kui võõrsil mängitakse BC Kalev/Cramoga.

Enne seda on aga teisipäeval, 26. oktoobril kell 19.00 vaja ära pidada ka karikavõistluste veerandfinaali teine mäng Pärnus, kus Pärnu Sadama vastu on seeria esimesest mängust ees üheksapunktiline kaotusseis.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud