Kodus alistati Ventspils ja veerandfinaalid viidi kolmandasse mängu

Tartu Ülikool Maks & Moorits võttis Eesti-Läti liiga veerandfinaalseeria teises mängus vastu BK Ventspilsi. Avamängu võõrsil kaotanud Tartul oli selg vastu seina ja see sütitas kodumeeskonda 82:69 võidule. Märt Rosenthal tõi meeskonna parimana 24 punkti, Davis Rozitis lisas 18 punkti ja 10 lauapalli.

Lumisel kolmapäeval oli Tartu Ülikooli spordihoonesse veerandfinaalmängule kaasa elama tulnud ligi 800 korvpallisõpra, kes nägid väga haaravat mängu. Tasavägise avaveerandi järel panid tartlased mõni minut enne poolajavilet kokku 8:0 spurdi, mis nad 37:31 ette viis. Poolaja lõpus suutsid külalised vahet pisut vähendada ja pikale pausile mindi Tartu 41:37 eduseisus.

Kolmandal veerandil sai Tartu mängu 10 punktiga juhtima seisul 57:47, ent Linards Jaunzems vähendas Ventspilsi kaotusseisu kiirelt taas viiele. Õnneks sai kodumeeskond siiski oma mängu taas käima ja enne viimast neljandikku juhiti taas kindlamalt seisuga 65:55. Viimasel veerandajal läti meeskond enam ohtlikult lähedale ei jõudnud ja pigem hakati valmistuma juba seeria kolmandaks mänguks Ventspilsis. Lõpuvile kõlades näitas tabloo Tartu 82:69 võidunumbreid ning seega mängitakse otsustav kolmas mäng Ventspilsis reede õhtul.

Ligi 31 mänguminutiga sai Märt Rosenthal kirja 24 punkti ja neli lauapalli. Davis Rozitis lisas 18 punkti ja 10 lauapalli ning Devin Harrise arvele kogunes 11 punkti.

Ishmael El-Amin oli Ventspilsi parim 17 punkti ja viie lauapalliga. Linards Jaunzems kogus 11 punkti ja neli lauapalli.

Tagamängija Rain Veidemani sõnul suudeti vigadest õppida. „Meil oli pärast viimast mängu pikk videosessioon ja vaatasime täpselt üle, mida teistmoodi tegema peame ja täna suutsime asjad vaos hoida. Play-off seeriad kipuvad nii olema, et hea võiduga võib madalseisut üle saada, aga ega midagi pole tehtud ja nüüd on reedel tähtis mäng Ventspilsis, mille peame ära hoidma,“ sõnas Veideman.

Veerandfinaalide kolmas ja otsustav mäng peetakse niisiis reedel, 5. aprillil Ventspilsis algusega kell 19.00. Paari võitja liigub edasi poolfinaali, kus ootab ees kahe võiduni peetav seeria BC Kalev/Cramoga.