Kodus alistati suure võitlusega Tallinna Kalev/TLÜ

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas oma detsembrikuu ainsas Paf Eesti-Läti liiga kodumängus Tallinna Kalev/TLÜd. Võitlusliku ja lõpuni põneva mängu võitsid tartlased 79:73. Charles Barton tõi kodumeeskonnale 19 punkti, Tomas Balciunas lisas võimsa kaksikduubli 17 punkti ja 17 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse ning Delfi Spordi ülekande jälgijate ees rullus lahti põnev korvpallilahing, kus võiduvõimalused olid mõlemal poolel. Nagu viimastes mängudes on tavaks saanud, siis jäid tartlased mängu alguses tagaajaja rolli ning oma liidri Brandis Raley-Rossi vedamisel ja viimase sekundi ülikauge kolmese toel võitis kaheksa mehega mängule tulnud Tallinna Kalev/TLÜ avaveerandi 20:15.

Teisel veerandil võrdsustasid tartlased kiiresti mänguseisu ja mõnda aega kulges kohtumine punkt-punkti heitluses. Paar minutit enne avapoolaja lõppu sai kodumeeskond kätte neljapunktilise edu ja nii mindi poolajale Tartu 37:33 juhtimisel.

Kolmas veerandaeg kujunes korralikuks kolmeste kontserdiks. Tartu poolelt tabas veerandaja jooksul kolm kaugviset Charles Barton, kalevlastel vastasid kolmestega Ron Pehka ja Raley-Ross. Veerandi keskel pääsesid tartlased 8:0 spurdiga mängu juhtima 50:43. Tomas Balciunase ja Bartoni korvidest juhtis enne viimast neljandikku kodumeeskond 57:50.

Viimasel veerandil hakkas üha enam tunda andma kalevlaste lühem pink ja Bartoni korv viis tartlased kuus minutit enne mängu lõppu ette 13 punktiga seisul 64:51. Aga põnevus ei kadunud mängust ära, sest hetk hiljem sai Barton kirja oma viienda vea ning pidi pingile minema. Kalevlased panid püsti maa-ala pressingu ja tabasid ka olulisi kaugviskeid. Eelkõige tegi pahandus Raley-Ross, aga talle sekundeeris ka Ron Pehka ja Kristen Kasemets. Rossi kaugvise vähendas kaks ja pool minutit enne lõppu vahe seitsmele punktile seisul 71:64. Minut ja Sverre Aavi vabavisete võrra hiljem tabas Ross taas kaugviske ja kohe otsa kolmene Mario Paistelt, mis vähendas vahe kolmele seisul 73:70. Pärast minutilist mõttepausi võttis kodumeeskond üles rünnaku, mille esimene vise läks mööda, aga suure võitlusega tõi Tomas Balciunas ründelauapalli ära ja suutis selle sööta Robin Kivile, kes realiseeris 2+1 rünnaku ja sellega edu suurendas. Mario Paiste kaugvise 21 sekundit enne lõppu tekitas veel pisut põnevust, aga mängu sangari Tomas Balciunase pealtpanek tõi Tartu Ülikool Maks & Mooritsale 79:73 võidu.

Neli kaugviset tabanud mängujuht Charles Barton sai Tartu parimana kirja 19 punkti ja andis neli korvisöötu. Tomas Balciunase arvele kogunes 17 punkti ja 17 lauapalli. Hendrik Eelmäe lisas 14 ja Robin Kivi 11 punkti.

Üleplatsimees oli aga Brandis Raley-Ross 29 punkti, seitsme lauapalli ja viie korvisööduga. Mario Paiste ja Ron Pehka lisasid mõlemad 10 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul oli see emotsiooni mõttes väga vajalik võit. „Hea, et võit tuli, aga lõppu me nii põnevaks teha küll ei plaaninud. Selle oleks võinud kindlamalt ära lahendada. Saime mingil hetkel kaitses hea surve peale ja lauapallid kontrolli alla. Aga sama hästi kui edu saavutasime, siis lasime lõpuminutitel seda ka pisut käest ära,“ sõnas Kandimaa. „Emotsiooni mõttes oli see väga vajalik võit. Kaks viimast mängu on meil olnud rasked. Hea, et täna sai Charles Barton ka enesekindlust juurde ja kahju, et tal vead nii kiiresti täis said. Selle, mis me lõpus kippusime maha mängima, aitas õnneks Tomas Balciunas oma ründelaua võitlusega tagasi.“

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas viis võitu ja kuus kaotust ning sellega asutakse Eesti võistkondade seas neljandal kohal. Tallinna Kalev/TLÜ on kahe võidu ja 11 kaotusega seitsmendal real.
Tartlaste järgmine mäng on pühapäeval, 13. detsembril kell 17.00 Raplas sealse AVIS UTILITAS Rapla vastu. Aastanumbri viimase mängu peab meeskond kolmapäeval, 16. detsembril Rakveres sealse Tarvaga.

No Comments

Comments are closed.