Kodus alistati Rakvere Tarvas

Tartu Ülikool Maks & Moorits võttis Paf Eesti-Läti liiga 21. mängus vastu heas hoos Rakvere Tarva. Tartlased pöörasid mängu enda kasuks eduka viimase veerandiga ning võitsid kohtumise 94:78. Kuus Tartu mängijat jõudsid kahekohalise punktisummani, enim sai kirja Charles Barton lõpetades mängu 22 punkti ja 12 korvisööduga.

Mängu avapoolajal hoidis Tartu meeskond initsiatiivi ja juhtis enamasti nelja-viie punktiga. Samas suutsid virulased igale Tartu minekukatsele pidurit tõmmata ja oma liidri Kristaps Gluditise vedamisel saadi vahe taas väiksemaks. Esimene veerand lõppes Tartu 25:19 eduseisus.

Teisel veerandil püsis Tartu eduseis, aga korviderohkes mängus suutis Tarvas sammu pidada. Esimese poolaja lõpetas Egert Halleri kaugvise, mis tabloole 48:48 viigi tegi.

Kolmas veerand kulges punkt-punkti mängus. Tarvas sai korraks neljaga ette, aga Tartu poolel tabas Barton kolm vabaviset ja seis oli tasavägine. Veerandi lõpuks oli Tarval käes minimaalne edu seisul 69:68.

Neljanda veerandi esimeste minutitega tõmbas Tartu aga oma kaitset tihedamaks – Tarvas hoiti viie minuti jooksul kuival samas kui ise koguti 14 punkti ja seda nii kaugvisetest kui läbimurretest. Sellest spurdist Rakvere enam ei toibunud ja mida minut edasi, seda suuremaks vahe läks. Oliver Suurorgu viis järjestikkust punkti venitasid selle juba 20 peale seisul 93:73. Mängu lõppskoor jäi vormistada noorematel mängijatel ja Tartu sai tabelisse kirja 94:78 võidu.

Kuus mängijat jõudsid Tartu poolel kahekohalise punktisummani. Charles Bartoni arvele kogunes ligi 32 mänguminutiga 22 punkti ja 12 korvisöötu, kaugvisked seejuures kuuest viis. Kaksikduubli sai kirja ka Emmanuel Wembi lõpetades mängu 13 punkti ja 12 lauapalliga. Hendrik Eelmäe saagiks jäi 15, Jordan Cappsile 14, Sverre Aavile 13 ja Oliver Suurorule 12 punkti.

Rakvere Tarva parim oli Kristaps Gluditis 25 punkti, viie korvisöödu ja kolme lauapalliga. Riley Hayes lisas 15, Tormi Niits 13 ja Devin Harris 11 punkti. Harris andis ka kaheksa korvisöötu.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Toomas Kandimaa hinnangul sai määravaks neljanda veerandi kaitsemäng. „Saime neljandal veerandajal kaitse pidama ja see otsustas mängu ära. Rünnakul oli hea õhtu ja sisse kukkusid ka rasked visked. Eks pisut mängis rolli ka see, et Tarval oli mitu mängu järjest ja kolmapäevasest mängust suur võit all. Koondisepausile kaotuse pealt oleks väga niru tunne minna olnud, seega oli see emotsionaalselt kogu meeskonnale hea võit,“ sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd turniiritabelis kirjas seitse võitu ja 14 kaotust, Rakvere Tarval üheksa võitu ja 10 kaotust.

Paf Eesti-Läti liigas tehakse nüüd koondise akna tõttu väike mängupaus ja Tartu meeskonnal on järgmine mäng plaanitud 25. veebruaril kui külla sõidetakse Tallinna BC Kalev/Cramole. Taas kodus mängib Tartu meeskond 3. märtsil kui võõrustatakse TalTechi.