Kodus alistati kindlalt Audentes SG/Noortekoondis

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela KML raames peamiselt gümnaasiumiõpilastest koosnevat Audentes SG/Noortekoondist. Mäng, kus palju minuteid said TÜ/Rocki nooremad mängijad, lõppes tartlaste 121:61 võiduga. Kristen Meister kogus üleplastimehena 20 punkti ja kolm korvisöötu.

Juba TÜ/Rocki avaviisik näitas, et mängu põhiraskus langeb noorematele mängijatele. Vaid Valmo Kriisa oli noorte meeste ning Karolis Petrukonise vahele pandud kogemusi jagama. Kuigi viisik sai veerandaja keskel kätte 19:7 eduseisu, siis neljandiku paari viimase minutiga tegid Indrek Visnapuu juhendatavad Audentese poisid 11:3 spurdi ja teisele veerandajale mindi seisult 22:18.

Veerandaja alguses pani aga TÜ/Rock oma paremuse maksma ja Marek Doronin viis järjestikkust punktija korv Tanel Sokult viisid tartalsed taas kahekohalise eduni. Sealt edasi hakkas vahe järjest kasvama ja TÜ/Rocki poolelt õigustasid treeneri usaldust kõik noormängijad – järjepanu korvid Kent-Kaarel Venelt ja Saimon Sutilt, sekka ka esiliiga meeskonnast laenatud Sander Kruusilt viisid TÜ/Rocki poolajaks ette 51:36. Poolaja viimased punktid tõi aga Audentese särgis mänginud Kristian Kullamäe, kes tegi oma meistriliiga debüüdi ja seda isa juhitud võistkonna vastu.

Teise poolaja alguses andis peatreener Kullamäe ka mõned mänguminutid põhijõududele ja nii said ka nemad naha soojaks, TÜ/Rockil ei teinud vigastuse tõttu kaasa Joosep Toome ja Augustas Peciukevicius. Viie mänguminutiga venitati vahe juba üle 30 punkti ja veerandaja lõpuks juhtis TÜ/Rock 87:50. Hoogu ei võetud maha ka viimasel neljandikul ja mäng lõppes väljakuperemeeste kindla 121:61 võiduga.

Seitse mängijad said TÜ/Rocki ridades kirja kahekohalise punktisumma. Kristen Meister kogus 30 minutiga 20 punkti ja andis kolm korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Kent-Kaarel Vene panustas võitu 19 punkti ja kaheksa lauapalli. Karolis Petrukonis viskas oma särginumbrijagu ehk 15 punkti ja võttis kuus lauapalli. Saimon Sutt viskas 13 punkti ja andis kuus korvisöötu. Sander Kruus kogus 12, Gert Dorbek 11 ning Marek Doronin 10 punkti.

TÜ/Rock andis meeskonna peale koguni 31 korvisöötu ja võitis lauavõitluse 42:27.

Audentes SG/Noortekoondise parim oli 18 punkti ja kaheksa lauapalliga Karl-Robin Jürjens. Siim-Markus Post viskas 10 punkti ja andis neli korvisöötu. 15-aastase Kristian Kullamäe meistriliiga debüüt lõppes üheksa punkti ja kolme lauapalliga.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul oli oluline anda noorematele mänguaega.

Proovisin anda võimalikult palju mänguaega neile, kes muidu vähem saavad. Aga samas tahtsin ka, et need, kel teisipäeval on tähtis mäng, saaks pisut minuteid. Eesmärk sai täidetud ja noored tegid korraliku esituse.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Turniiritabelisse kaks võitu juurde saanud TÜ/Rockil on nüüd koos kaheksa võitu ja viis kaotust ning sellega ollakse võiduprotsendilt kolmandal kohal.

Järgmisel nädalal ootab TÜ/Rocki ees aga tähtis euromäng võõrsil kui teisipäeval, 18. novembril mängitakse Ungaris sealse Körmendiga, kes juhib alagruppi kahe võiduga. Pall pannakse mängu kell 19.00.

Taas kodus mängivad tartlased alles kuu lõpus kui reedel, 28. novembril võõrustatakse Rakvere Tarvast.