Kodune ENBL etapp läbiti puhaste paberitega

Tartus toimunud Põhja-Euroopa korvpalliliiga teisel etapil võitis Tartu Ülikool Maks & Moorits ka teise mängu kui valgevenelaste BC Borisfeni üle teeniti 100:75 võit. Lamonte Bearden oli Tartu parim 20 punkti ja nelja lauapalliga. Tartlasi ootab järgmiseks juba kahe päeva pärast ees Eesti-Läti liiga kodumäng Riia VEFiga.

Kodumeeskond sai mängu alguses kohe väga hästi minema ja nelja mänguminuti järel näitas tabloo Tartu 15:0 eduseisu, mille najal võideti avaveerand 28:12. Edasi mängupilt tasakaalustus ja tartlaste peatreener Nikolaj Mazurs mängitas järjest laiemat rotatsiooni. Korraks venis teise veerandi keskel vahe ka 20 punkti peale ja Tartu võitis avapoolaja 47:31.

Teisel poolajal kontrollis kodumeeskond mängu käiku ja ohtlikult lähedale Valgevene meeskond ei jõudnud. Ühtlaselt mänguaeg saanud tartlased juhtisid kolmanda veerandi lõpuks 76:53 ning võitsid mängu 100:75.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul panustasid võitu kõik mängijad.

Mulle meeldis, et meeskonnal oli ka turniiri teisel päeval hea energia. Kõik mängijad said käe valgeks ja panustasid võitu ka korraliku kaitsemänguga. Tahame seda kindlasti jätkata, et terve meeskond mängiks ühtlaselt. Tänud meestele pingutuse eest ja pärast paaripäevast puhkust oleme Riia VEFi jaoks valmis.Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Pärast teist ENBL etappi on Tartu Ülikool Maks & Mooritsal kirjas kolm võitu ja üks kaotus. Tartlaste ENBLi järgmine mäng on kolmapäeval, 5. jaanuaril kui kodus võetakse vastu VTB liiga võistkond Krasnojarski Jenisei.

Enne seda on aga pidada mitmeid mänge Paf Eesti-Läti liigas ning kodune karikavõistluste finaalturniir. Juba laupäeval, 4. detsembril kell 17.00 võõrustatakse Riia VEFi ja kolmapäeval, 8. detsembril tuleb külla AVIS UTILITAS Rapla. Superkarika finaalturniir on Tartus 18.-19. detsembril ja selle poolfinaalis astutakse laupäeval, 18. detsembril kell 19.45 vastu TalTech/OPTIBET võistkonnale.