Koduliigas jätkatakse võidulainel

Tartu Ülikool/Rock jätkab koduses Alexela korvpalli meistriliigas võidulainel ning Raplas oldi tulemusega 78:69 üle sealsest TYCO Raplast. Timo Eichfuss kogus TÜ/Rocki parimana 17 punkti ja kuus lauapalli.

Rapla Sadolini spordihoones toimunud kohtumine algas suure sekeldamisega, sest põhiväljaku üks korvikonstruktsioon keeldus koostööst ja seetõttu tuli mäng pidada ristipidi väljakul ehk seinte läheduse tõttu küllaltki ohtlikes tingimustes. Pool tundi pärast planeeritud algusaega alanud kohtumist iseloomustasid mitmed mängijate viskespurdid. Otsa tegi lahti Timo Eichfuss, kes avaveerandajaga kogus üheksa punkti, millele Rapla poolelt vastas Rait-Riivo Laane 11 punktiga. Veerandaja lõpuks juhtis TÜ/Rock 21:19. Tasavägiselt kulgenud teise veerandajaga otsustavat murrangut ei toimunud ja meeskonnad läksid poolajale minimaalse vahega seisul 38:37 TÜ/Rockile.

Poolajapausilt tuli kõige innukamalt tagasi Vilmantas Dilys. Leeduka veerandaja teisel poolel visatud üheksa punkti, mida toetasid veel korvid Augustas Peciukeviciuselt ja Tanel Kurbaselt andsid kohtumise juhtohjad tartlastele enne viimast neljandikku oli seis 59:51.

Viimase veerandja alguses võttis skoorimise üle Vinny Simpson ning tema järjestikkusele 10 punktile lisasid veel Joosep Toome ja Tanel Kurbas oma kaks ja see otsustas kohtumise saatuse lõplikult, sest TÜ/Rocki eduseis oli juba 73:51. Vaid üheksakesi mänginud Rapla suutis seepeale kokku punuda 13:0 spurdi ja sellega vahe üheksale punktile vähendada, ent Timo Eichfussi korv tegi spurdile lõpu. Veel viimastelgi minutitel vähendas kodumeeskond vahe seitsmele punktile, aga kohtumise lõppseisuks märgiti TÜ/Rocki küllaltki kindel 78:69 võit.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli võti teise poolaja agressiivsemas kaitses. 

Esimesel poolajal olid meil kaitsepoolel suured raskused – mängisime maa-ala ja see jäi passiivseks. Teisel poolajal saime mees-mehega agressiivsuse üles ja see tõi edu. Mõlemale meeskonnale oli see mängu  eelne segadus natuke naljaks olukord – ei tea kas ja kus mängitakse. Aga lõpuks sai mäng peetud ja õnneks kõik mehed jäid mõlemal pool terveks.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Taas ühtlase esituse teinud TÜ/Rocki resultatiivseim oli Timo Eichfuss 17 punkti ja viie lauapalliga. Vilmantas Dilys lisas 14 punkti ja seitse lauapalli. Samuti 14 punkti peale jäi Tanel Kurbas. Vinny Simpson viskas 13 ja Augustas Peciukevicius 10 punkti. Puhkepäeva sai Marek Doronin ning vaid viie mänguminutiga piirdus Janar Talts. Kohtumisest jäi kõrvale ka jalavigastust ravivi Gert Dorbek.

Üheksa mehega mänginud TYCO Rapla eest kogusid kaks meest 20 punkti – nii Rait-Riivo Laane kui Sven Kaldre tabasid seejuures ka võrdselt neli kaugviset. Martin Paasoja arvele jäi 12 punkti ja seitse lauapalli.

TÜ/Rocki tihe mängunädal jätkub homme Tallinnas, kus kell 18.30 astutakse vastu TTÜ KK meeskonnale. Alexela KML turniiritabeli kaks esimest kohta saavad paika laupäeval Tartus, kui kell 19.00 pannakse pall mängu TÜ/Rocki ja BC Kalev/Cramo mängus.

No Comments

Lisa kommentaar